Divriği Devlet Hastanesi Bakanların Katılımıyla Hizmete Girdi

Sivas’ın Divriği ilçesinde yaptırılan Sadık Özgür Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ..
Bu haber 14 Ekim 2012, Pazar 01:25:49 eklenmiştir.

Sivas’ın Divriği ilçesinde yaptırılan Sadık Özgür Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı törenle hizmete girdi. Bakan Akdağ, “En son hastanın ızdırabı dinene kadar bizim ızdırabımız dinmeyecek” derken, Bakan Yılmaz ise, “Biz Esad’ı halkına zulüm edene kadar destekledik, diğerleri zulmettikten sonra destekledi. Bu bize yakışmaz” dedi.

Çeşitli açılış ve temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Nuri Demirağ Havaalanı’ndan helikopterle Divriği ilçesine geçerek, Kale Kilit’in kurucusu Sadık Özgür’ün katkılarıyla yapılan Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Açılış töreninde konuşan Bakan Yılmaz, “Doğduğu topraklara sevgisini hiç kaybetmemiştir. Devlet millet işbirliğini bu hastane ile göstermiştir. Sadık Özgür’e teşekkür ederim. Divriği’ye bağlılığını bu hastane ile göstermiştir. Bu hastane örnek bir hizmettir. Obama bile sağlık reformunu nasıl yapıyorsunuz diye Başbakanımıza sormuş. Reçeteyi vermeyen Sayın Başbakanım, ‘Sağlık Bakanımızı oraya gönderelim’ demiş. Son 10 yılda 2 binden fazla sağlık tesisi inşa edildi. Yurtta da barış istiyoruz, dünyada da barış istiyoruz. Bizim yaptığımız şey halkına zulüm eden bir idareye destek vermemek. Biz Esad’ı halkına zulmedene kadar destekledik, bizim dışımızdakiler de halkına zulmettikten sonra destekliyor, ki bize yakışmaz” diye konuştu.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ise, “Bugün Sivas’ımızın bu tarihi ilçesinde, tarihi derinlikleri son derece önemli olan bir ilçesinde bir güzelliği yaşıyoruz. Buraya adım attığımızdan itibaren hep bizden doktor talep ettiniz. Bu talep haklı bir taleptir ama sadece burada değil, Anadolu’nun Divriği’ye benzeyen her yerinde aynı talepler var. Biz buradaki doktor çeşitliliğini artırmaya elbette ki gayret göstereceğiz.
Şu anda Divriği’de kaç hekim hastanede hizmet ediyorsa, Erzurum’un İspir ilçesinde de o kadar var. Ama gönlümüz elbette ki bunların çoğalması yönündedir. Bu ülkede doktor eksikliğinden bahsettiğimiz zaman muhalefet partisinden değerli bir meslektaşım büyük bir telaşla kürsüye çıktı, ‘Hayır Türkiye’de doktor sayısı yeterlidir, hatta fazladır’ dedi.
O zaman ne yapacağız doktor sayımızı artıracağız? Divriği’ye de, İspir’e de daha fazla doktor vereceğiz. Bizden önceki 10 sene içerisinde Sivas’a yapılan yatırım sayısı 29 milyon Türk Lirası. Bizim iktidara geldiğimizden bu yana geçen 10 senede toplam yatırımlarımız 180 milyon TL. 140 milyon TL’lik yatırımlar da önümüzdeki sene gelecek.
Bu Divriğililere de layıktır, Sivaslılara da layıktır. Sağlıkta dönüşüm diyoruz. Sağlıkta dönüşüm sadece bina yapmak, ambulans getirmek, doktor getirmek değil. Ama sağlıkta dönüşümün asıl değiştirdiği şey kafaların içidir. Soruyorum, biz devlet hastanesine gittiğimiz zaman bize nerenin adresini gösteriyorlardı? Her şehrin olduğu gibi Sivas’ta da bir cadde adı var mı? Bankalar Caddesi’ne, Erzurum’da da Mumcu Caddesi’ne de gitmeden bir hizmet alabiliyor muyduk?
Şimdi nerede Bankalar Caddesi’ndeki muayenehaneler? Bizim için sağlık öyle bir talimattır ki, bu ülkenin 75 milyon insanı onların bir tekinin bile boynu hastanenin önünde bükülse rızamız yoktur. En son hastanın ızdırabı dinene kadar bizim ızdırabımız dinmeyecektir, gönlümüzdeki niyet budur” dedi.

Konuşmaların ardından hastanenin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Bakan Akdağ ve Yılmaz hastaneyi gezdi.


Arama Kelimeleri: Divriği, Divriği Devlet Hastabesi, Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, açılış, Sadık Özgür

ETİKETLER : Divriği Divriği Devlet Hastabesi Divriği Sadık Özgür Devlet Hastanesi Sağlık Bakanı Recep Akdağ Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz açılış Sadık Özgür
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan