Belediye Memurlarına Sosyal Denge Tazminatı Zammı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile Sivas Belediyesi memurları arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı’ ..
Bu haber 15 Ekim 2012, Pazartesi 21:53:13 eklenmiştir.

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası (BEM-BİR-SEN) ile Sivas Belediyesi memurları arasında ‘Sosyal Denge Tazminatı’ imzalandı. İmzaya göre belediye memurlarına en az 460 en fazla 625 TL zam yapıldı.

Belediye binası önünde düzenlenen tören belediye personelinin halk oyunları gösterisiyle başladı. Daha sonra törende konuşan BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, yapılan sözleşmenin çevre illere bakıldığında ciddi rakamlar içerdiğini söyleyerek Belediye Başkanı Doğan Ürgüp’e teşekkür etti.

Programda konuşan BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay ise, bu sözleşme ile tarihe tanıklık edileceğini belirterek, “Tarihe nasıl tanıklık ediyoruz? Türkiye’de kamu çalışanlarının toplu sözleşme hakkını alan en büyük etken olan BEM-BİR-SEN ailesi, Türkiye genelinde 8 yıldır yetkili sendika olarak toplu görüşme masalarından toplu sözleşme imzasını atan BEM-BİR-Sen arasında yapılan sözleşmenin bir tanesini de bu Sivas’ımızda hep birlikte idrak edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise, belediye başkanlığını devraldıktan sonra çalışanlarına dosttan öte ilgi ve alaka gösterdiğini ifade ederek, “Kanuni çerçeve içerisinde, belediye bütçesinin elverdiği çerçeve içerisinde bir iyileştirme yapmak gerekiyordu. Gelirlerimizi artırmadan şartlarımızı, maaşlarımızı artırmak mümkün değildi. Hem işçi sendikalarımızla hem memur sendikalarımızla yapmış olduğumuz sözleşmeleri hep birlikte gördük.” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı, BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay ve BEM-BİR-SEN Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu arasında Sosyal Denge Tazminatı imzalandı.

Buna göre belediyede çalışan memurlara en düşük 490 TL en yüksek 625 TL zam yapıldı.

ETİKETLER : Sivas Sivas Belediyesi Belediye ve Özel İdare Çalışanları Sendikası BEM BİR SEN Sosyal Denge Tazminatı Doğan Ürgüp Mürsel Turbay zam Mehmet Avcı Mustafa Pakoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan