Başarı İçin Veli Takibi Çok Önemli

Suşehri Özel Selçuk Fen Dershanesi, öğretmen-veli tanışması, öğrencinin ders çalışma verimliliğini artırma, öğrenci, öğretmen, veli ..
Bu haber 22 Ekim 2012, Pazartesi 20:48:53 eklenmiştir.

Suşehri Özel Selçuk Fen Dershanesi, öğretmen-veli tanışması, öğrencinin ders çalışma verimliliğini artırma, öğrenci, öğretmen, veli diyalog nasıl olmalı, deneme sınavları ve dershane çalışmaları hakkında bilgi değerlendirme konulu konferans düzenledi.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda öğrenci ve velilerinin katıldığı konferansta konuşan Dershane Müdürü Ahmet Tişra, “Öğrenci niçin dershaneye geliyor? Çünkü dershane ortamında mekan, takip, çok önemli.
Büyükşehirlerde dershaneler nasıl eğitim sistemi varsa ve hangi kaynaktan yararlanılıyorsa biz de ilçede aynı kaynaktan yararlanıyoruz, aynı dokümanları, konuları görüyoruz. Daha önceki yıllarda nasıl sorular çıkmışsa öğrencilerimize onları öğretiliyoruz. Öğretmenlerimiz idealist insanlar, öğrencilerimiz temiz, dürüst bir şekilde üniversiteye göndermeye çalışıyorlar.
Yeter ki öğrenciler kendilerini hazırlansınlar. Biz imkanları sunmaya çalışıyoruz. Dershanelerde öğrencinin geçmişte gördüğü dersleri, konuları unutmuş olabilir. Biz sıfırdan üzerine ekleyip gösteriyoruz. Tüm konuları 7. sınıftan itibaren öğretmeye başlıyoruz. Dershanede öğrencilerimizden daha çok nasıl verim alabilmenin gayreti içerisindeyiz” diye konuştu.

Velilerin çocuklarına karşı davranışlarını daha yapıcı şekilde olması gerektiğini belirten Tişra, “Çocuktan başarı beklemek için onlara karşı ilgi, alakamızı göstermeliyiz. Kendi haline bırakmamalıyız. Bu durum çocuklarımızın psikolojik durumu için çok önemli bir faktördür” ifadelerini kullandı.

Velilere çocuklarının takip sistemi hakkında bilgi veren Rehber Öğretmen Ali Deli ise, “Başarı için veli takibi çok önemli. Çocuklarımız dersleriyle ilgileniyor mu, yeteri gayreti gösteriyor mu, bunları evde sizler dershanede ise bizler takip edeceğiz. Bu veli, öğrenci takip sistemi ile başarıyı birlikte sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Konferans sonunda katılımcı veli ve öğrencilerin memnuniyeti gözlerden kaçmadı.

ETİKETLER : Suşehri Suşehri Özel Selçuk Fen Dershanesi konferans Ahmet Tişra Ali Deli
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan