Asansör Bakım ve Kontrolleri Hakkında Bilgilendirme Yapıldı

Sivas Belediyesi sınırları içerisindeki asansörlerin yıllık kontrolü hizmetinin yerine getirilmesi hakkında işbirliği protokolü imzalayan ..
Bu haber 28 Ekim 2012, Pazar 10:56:16 eklenmiştir.

Sivas Belediyesi sınırları içerisindeki asansörlerin yıllık kontrolü hizmetinin yerine getirilmesi hakkında işbirliği protokolü imzalayan Sivas Belediyesi ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği, Başkan Yardımcısı Hayri Köse’yi makamında ziyaret etti.

Asansörlerin her yıl yapılması gereken kontrolleriyle ilgili yapılan ziyarette TMMOB Makine Mühendisleri Odası İl Temsilciliği Başkan Vekili Sebahattin Dağüstü, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Öztürk ve Teknik Sorumlu Fatih Duman katıldı. Makine mühendisleri İl Temsilciliği olarak imzalanan protokolden bu yana kontrolü yapacak olan personel için gerekli olan eğitim ve kontrollerde kullanılacak ekipmanların teminini tamamladıklarını belirten Sebahattin Dağüstü, önümüzdeki haftalarda kontrollere başlanacağını belirtti.

Dağüstü, ziyarette yaptığı konuşmada 18 Kasım 2008 tarih ve 27058 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği ve 05 Kasım 2011 tarih ve 28106 sayılı Resmi Gazete’de Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik hükümlerine göre bina yöneticisinin, kullanıcıların can ve mal güvenliğinin tam olarak sağlanması amacı ile gerek kullanım hatalarından, gerekse harici müdahalelerden meydana gelebilecek tehlikelerin önlenmesi için asansörleri yılda en az bir kere kontrolünü yaptırmaktan sorumlu olduklarını söyledi.

Kontrol sonunda asansörün durumuna göre etiket ve rapor düzenleneceğini kaydeden TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Başkan Vekili Sebahattin Dağüstü, yeni asansörlerde sıkıntının daha az olduğunu ve daha çok eskilerde sıkıntı görüldüğünü belirterek, onların da revize edilmesi gerektiğini söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Köse’de yaptığı konuşmada, belediye ve Makine Mühendisleri Odası’nın halka birlikte hizmet etmesinin çok yararlı olacağını belirtti.

Asansörlerin imalat ve denetiminin bilimsel yapılmasının önemine değinen Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Köse, “Birçok asansör kazaları yaşanıyor. İmalat ve denetimde bilimsel yöntemlerin uygulanması gerekiyor. Siz de bunun buradaki temsilcisisiniz. Birlikte halkımızın güvenliğine hizmet etmiş oluyoruz” diye konuştu.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sivas Temsilcilik Teknik Elemanı Fatih Duman da ziyarette yaptığı sunumda asansörlerin yıllık kontrolleri ve dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi verdi.

ETİKETLER : Sivas Belediyesi Hayri Köse Sebahattin Dağüstü Fatih Duman
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan