İstihdam Garantili Arıcılık Projesiyle 25 Kişiye İş Verilecek

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve Arı Yetiştiricileri Birliği arasında ‘İstihdam Garantili Arıcılık Projesi’ sözleşmesi yapıldı
Bu haber 30 Ekim 2012, Salı 21:06:28 eklenmiştir.

Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve Arı Yetiştiricileri Birliği arasında ‘İstihdam Garantili Arıcılık Projesi’ sözleşmesi yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen törende, Türkiye İş Kurumu (İŞ-KUR) Sivas İl Müdürlüğü, Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Arı Yetiştirme Birliği’nin ortaklaşa çalışılacağı vurgulandı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, sivil toplum kuruluşlarının ve diğer kamu kuruluşlarının katkılarının yansımayacağının açık olduğunu, daha fazla katkı sunma potansiyellerinin de mevcut olduğunu dile getirerek, “Bu çerçevede arıcılık ile uğraşan çiftçilerin ve işletme sahiplerinin arıcılık alanlarındaki becerilerini geliştirmek ve iş istihdamı sağlamak amacıyla gerekli eğitim konuları belirlenerek ilde bulunan işletme sahiplerinin ve arıcılığı önlemek isteyenlerin bu konulardaki eksik ya da yanlış bilgilerini düzeltilmesini sağlamak ve bu şekilde arıcılığın ilimizde geliştirilmesini sağlamaktır. Bunun yanında Sivas Arı Yetiştiricileri Birliği’nin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaktır” ifadelerini kullandı.

Açılacak kurs hakkında bilgiler veren Aslan, “Bu amaçla İŞ-KUR İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Arı Yetiştiricileri Birliği’nin ortaklaşa olarak 18-40 yaş arası kişilere yönelik arıcılık mesleğinde istihdam garantili açılacak kurs kapsamında 25 kişi açık işsiz grubu vatandaşımız 21 iş günü süre ile eğitim alacaktır.
Eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Kurs süresince günlük 20 TL ücret ödenecek olup, sigorta masrafları İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Kurs bitimini takip eden 30 gün içerisinde kursa katılan kursiyerlerin en az yüzde 50’si maksimum 6 ay süreyle Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından istihdam edilecektir. Kursun kişi başı maliyeti 676 TL olup, kursun toplam maliyeti 15 bin 915 TL’dir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İŞKUR İl Müdürü Nabi Soysal, Arı Yetiştirme Birliği Başkanı Yılmaz Doğan ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan ‘İstihdam Garantili Arıcılık Projesi’ protokolünü imzaladı.

ETİKETLER : Sivas İstihdam Garantili Arıcılık Projesi İŞKUR Arı Yetiştiricileri Birliği Nabi Soysal Yılmaz Doğan İhsan Aslan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan