Esnaf ve Sanatkarlar Odası Hijyen Eğitimi Verecek

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından gıda maddesi üreten, satan ve toplu tüketime arz edilen işyerlerinin ..
Bu haber 08 Kasım 2012, Perşembe 14:53:02 eklenmiştir.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) tarafından gıda maddesi üreten, satan ve toplu tüketime arz edilen işyerlerinin sahipleri ve gıda maddesi üreten işyerlerinde sorumlu yöneticilik görevi yapan değişik meslek grubuna mensup kişilere yönelik eğitim verileceği bildirildi.

SESOB Başkanı Beşir Köksal, Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği ile öngörülen ‘Genel Gıda Hijyen Eğitimi’nin yapılması konusunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile konfederasyon arasında işbirliği protokolü imzalandığını belirterek, protokol sonrasında hijyen eğitimi vereceklerini söyledi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile görüşmeler yapıldığını ve fırınlarda ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan, fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele yönelik olarak temel gıda hijyen eğitimi verileceğini vurgulayan Köksal, uzman kişiler tarafından verilecek eğitim sonrasında katılımcılara ‘Hijyen Eğitim Belgesi’ verileceğini kaydetti.

Hijyen eğitimimin önemine değinen Köksal, “Amacımız esnaf ve sanatkarlarımızın idari para cezalarına muhatap kalmamalarıdır. Gıda Kanunu ve buna bağlı yönetmeliklerin içerikleri hakkında bilgi sahibi olmak bakımından bu eğitim önemlidir. Genel Hijyen Eğitimi Belgesi almayan ve belge sahibi olmayanlar işyerlerinde çalışamayacaklar ve çalıştıkları takdirde ilgili kurumlar tarafından cezai müeyyide uygulanacaktır. Bu nedenle ekmek ve ekmek çeşidi ile uğraşan esnaflarımızın bu eğitimlere mutlaka katılmaları gerekmektedir” dedi.

Personele yönelik olarak temel gıda hijyen eğitiminin 21 Kasım tarihinde saat 14.00’de SESOB salonunda gerçekleştirileceği bildirildi.

ETİKETLER : Sivas Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği SESOB Beşir Köksal hijyen eğitimi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan