Kangal Termik Santrali Özelleştiriliyor

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Sivas Kangal Termik Santrali ile Kütahya Seyitömer Termik Santrali'nin özelleştirme ..
Bu haber 08 Kasım 2012, Perşembe 15:28:36 eklenmiştir.

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Kütahya Seyitömer Termik Santrali ile Sivas Kangal Termik Santrali'nin özelleştirme yoluyla satılması ilanını yayımladı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Seyitömer Termik Santrali ile Santral tarafından kullanılan taşınmazlar ve Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazlar “Varlık Satışı”, 2594, 31743 ve 200702650 No’lu ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahaları “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile bir bütün halinde, yine Elektrik Üretim A.Ş.’ye ait Kangal Termik Santrali ile santral tarafından kullanılan Elektrik Üretim A.Ş. ve hazinenin mülkiyetindeki taşınmazlar “Varlık Satışı”, 53318 ve 72760 No’lu ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahaları “İşletme Hakkının Verilmesi” yöntemi ile bir bütün halinde özelleştirilecek.

İhaleye girmek isteyenlerin Seyitömer Termik Santrali için 30 milyon dolar geçici teminat ile birlikte 20 Aralık 2012 tarihine kadar, Kangal Termik Santrali için ise 10 milyon dolar geçici teminat ile birlikte 17 Ocak 2013 tarihine kadar teklif vermesi gerekiyor.

ETİKETLER : Kangal Termik Santrali Kangal özelleştirme
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan