Belediye'de Aday Memurların Asalet Töreni Yapıldı

Sivas Belediyesi’nde görev yapan aday memurların asaleten atanmaları töreni yapıldı.
Bu haber 12 Kasım 2012, Pazartesi 19:39:44 eklenmiştir.

Sivas Belediyesi’nde görev yapan aday memurların asaleten atanmaları töreni yapıldı.

Sivas Belediyesi bünyesinde münhal bulunan kadrolarında göreve başlayan aday memurlar, mevcut yönetmelik hükümleri doğrultusunda yapılan temel eğitim, hazırlayıcı eğitim ve staj uygulama eğitim programlarını tamamladı. Aday memurluk dönemini tamamlayarak asli devlet memurluğuna kabullerine karar verilen 28 kişi devlet memurluğuna adım attı.

Belediye Meclis Salonu’nda, belediyenin farklı birimlerinde görev yapan 28 aday memurun yemin ederek asaletlerini aldığı törene; Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Avcı ve ilgili birim müdürleri katıldı.

Aday memurların yemin töreninde konuşan Başkan Ürgüp, “Uzun zamandır belediyemize zabıta dışında bir memur alımı yapılmamıştı. 20 yılın üzerinde görev yapan tecrübeli memur kardeşlerimiz var. Şöyle bir topluluk meydana gelmişti, ara nesil yok, genç memurlarımıza, çalışkan enerjik kardeşlerimize ihtiyaç vardı.
İşte memurluğa asaleten adım atan kardeşlerimiz ağabeylerinin tecrübelerini öğrenecekler, onlar da kendilerinden sonra gelecek olanlara bu tecrübeleri aktaracaklar. Belediye personeli olmak bana göre sadece 657’ye tabi bir memur olarak değerlendirilmemeli, belediyenin çalışan insanı kendi şehrine hizmet ediyor, kendi hemşerilerine hizmet ediyor. Fedakar olmalı, çalışkan olmalı; muhatap olduğu insanlar arasında ayrım yapmadan belediyemizi en güzel şekilde temsil etmelidir.” ifadelerini kullandı.

Yeni memurlara tavsiyelerde bulunan Ürgüp, “Münferiden de olsa zaman zaman sıkıntılı anlarda yaşayacaksınız. Birbirinizle iyilikte yarışın. Bu yeni görevinizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Asaletlerinizi alacaksınız, dolayısıyla sorumluluğunuz artmış olacak. İki binin üzerinde personelimiz var.

Allah rızası için, aldığımız maaşı hak etmemiz için görevlerinizi tam yapmamız gerekiyor. Belediye yönetimi olarak çalışanlarımızı, hem sözleşmelileri hem memur ve işçilerimizi maaş artışıyla iyi bir noktaya getirdik.” diye konuştu. Ürgüp’ün konuşmalarının ardından Türk Bayrağı üzerine el basarak yemin metnini okuyan aday memurlar, tören sonunda asaletlerini teslim alarak asil memur oldu.

Doğan Ürgüp, asaletleri onaylanan memurları tebrik ederek, görevlerinde başarılar diledi.

ETİKETLER : Sivas Belediyesi Doğan Ürgüp asalet töreni Mehmet Avcı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan