Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Kasım Ayı Meclis Toplantısı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Bu haber 12 Kasım 2012, Pazartesi 20:50:01 eklenmiştir.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nın (STSO) Kasım ayı olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Meclis Başkan Vekili Ruhi Hergüner’in başkanlığında yapılan toplantı 6 maddelik gündemden oluştu. Ekim ayı mizan ve masraf listesi Yönetim Kurulu Üyesi Ata Şahin tarafından açıklanarak, oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin diğer maddesi olan Suşehri ilçesine temsilcilik açılması konusunda Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necati Şahin, meclis üyelerine bilgiler verdi. Şahin, gelen yoğun talep üzerine üye sayısının fazla olması ve ulaşımdaki zorluklar nedeniyle yönetim kurulu olarak Suşehri’nde oda temsilciliği açılması yönünde karar aldıklarını söyledi.

Yapılan oylama ile birlikte Meclis Yönetim Kurulu’na tam yetki verildi. Toplantıda, daha önce Gürün ve Şarkışla’ya açılan temsilciliğin ardından Suşehri’nde TSO Temsilciliği açılacağı kaydedildi. Suşehri Sanayici ve İşadamları Derneği tarafından yürütülecek olan temsilcilik hizmetleri o bölgede bulunan Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar’daki oda üyelerine hizmet vereceği ifade edildi.

Yönetim kurulu çalışmalarını da değerlendiren Başkan Vekili Şahin, TOBB ETÜ’de sevindirici gelişmelerin yaşandığını açıkladı.

Hazineye ait olan Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nin TSO’ya devri konusunda başbakandan sonra maliye bakanının da imzasıyla defterdarlığa ulaştığını kaydeden Şahin, “Defterdarlığımızla odamız arasında devir protokolünü yaptık. Tapu işlemlerine başladık. TOBB ETÜ ile iş programını tamamladık.
TOBB’da YÖK ile ilgili çalışmalar başlatıldı. İnşaat aşaması ile ilgili de müteahhit firma ile özel idare arasında ilişki kesilip, proje müellifinin yapacağı tadilat çalışmalarından sonra işi teklif alma usulüyle yapıp 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci almayı hedefliyoruz.
İnşaat aşamasıyla ilgili iş yetiştirilemezse bile öğrencilerin hazırlık aşamasını Ankara’da tamamlayıp, burada devam etmesi yönünde bir düşünce var. Hızlı bir şekilde çalışmaları tamamlayacağız. Bu konuda bütün meclis üyelerine ve Sivaslıların yardımına ihtiyacımız olacak.” dedi.

ETİKETLER : Sivas Ticaret ve Sanayi Odası STSO toplantı Ruhi Hergüner Suşehri Necati Şahin Gürün Şarkışla Akıncılar Gölova Koyulhisar Suşehri Sanayici ve İşadamları Derneği TOBB ETÜ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan