İlköğretim Öğrencileri Boş Zamanlarında Model Uçak Yapıyorlar

Kazım Karabekir Paşa İlkokul/ Ortaokul öğrencileri, ders saati dışında açılan kurslarla model uçak yapımını öğreniyor.
Bu haber 17 Kasım 2012, Cumartesi 19:42:54 eklenmiştir.

Kazım Karabekir Paşa İlkokul/ Ortaokul öğrencileri, ders saati dışında açılan kurslarla model uçak yapımını öğreniyor.

Okulda görevli öğretmen ve aynı zamanda Türk Hava Kurumu tarafından açılan kurslarda rehber öğretmenlere de eğitim veren Nuh Özçelik tarafından verilen kursta, öğrenciler boş zamanlarını değerlendirerek el becerilerini geliştiriyor. Okulun sınıflarında gruplar halinde gerçekleştirilen kurslarda, planör model uçak yapımını öğrenen öğrencilere kurs bitiminde sertifika veriliyor.

2012- 2013 eğitim öğretim döneminde model uçak yapımı kurslarının başladığını ifade eden kurs öğretmeni Nuh Özçelik, ders dışı etkinlikler kapsamında düzenlenen kurslarda öğrencilerin el becerilerinin geliştirilmesini, proje okumasını ve kendine güvenin artmasını, yardımlaşmayı ve kaynaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu amaç doğrultusunda kursların başladığını ve 8’er gruplar halinde devam ettiğini vurgulayan Özçelik, “Kazım Karabekir Paşa ilkokul/ ortaokul olarak Okul Müdürümüz Ömer Çıtır’ın da destekleriyle model uçak kursunu başlatmış bulunuyoruz. Haftada uç gün ikişer saat devam eden öğrencilerimiz, bu kurslar sayesinde kendine güveni, proje okumayı öğreniyorlar ve boş zamanlarını da bu şekilde değerlendiriyor.
Çok faydalı bir kurs oluyor. Bu kursun sonunda öğrencilerimize sertifika vereceğiz. Kursiyer öğrencilerimiz 23 Nisan’da halk uçuşuna katılacak. Okulumuzda bu tür sosyal faaliyetlerin yapılmasında katkı sağlayan ve destek veren Okul Müdürümüz Ömer Çıtır ve her zaman bizlerin yanında yer alan Okul Aile Birliği Başkanımız Hikmet Kuru’ya teşekkür ediyoruz” dedi.

Kurs öğretmeni Nuh Özçelik, katkı ve desteklerinden dolayı Okul Müdürü Ömer Çıtır ve Okul Alie Birliği Başkanı Hikmet Kuru’ya kendi yaptığı model uçaklardan hediye etti.


Arama Kelimeleri: Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu, model uçak yapımı, model uçak kursu, Nuh Özçelik, Ömer Çıtır, Hikmet Kuru

ETİKETLER : Kazım Karabekir Paşa İlköğretim Okulu model uçak yapımı model uçak kursu Nuh Özçelik Ömer Çıtır Hikmet Kuru
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan