3. Geleneksel Sivas Günleri Feshane'de Başladı

Sivas Platformu’nun organize ettiği ‘3.Geleneksel Sivas Günleri’ Feshane'de başladı.
Bu haber 17 Kasım 2012, Cumartesi 19:44:45 eklenmiştir.

Sivas Platformu’nun organize ettiği ‘3.Geleneksel Sivas Günleri’ Feshane'de başladı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, Anadolu'nun sevda coğrafyası ‘Sultan Şehri Sivas’ ve Sivaslılar sahip oldukları eşsiz değerleri 16-17-18 Kasım 2012 tarihlerinde Feshane'de yaşatacak. Sancaktepe Belediye Başkanı ve Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem ile birlikte, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, Ulaştırma ve Denizcilik Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Ali Turan, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık Sivas Günleri'nin açılışını gerçekleştirdi.

Organizasyon kapsamında birlikte yaşama kültürünün eşsiz örneği, tüm İstanbul ve Türkiye'de yeniden tanıtılacak, çıkarılacak hayati dersler yalnız Sivaslıların değil tüm Türkiye'nin ilgisine sunulacak. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sivas Platformu Başkanı İsmail Erdem, “Tarihin kurulduğu günden beri damla damla biriken kültür odağı Sivas'ın anlamı çok büyük. Bu anlamı önümüzdeki kuşaklara aktarabilmenin yolu da dayanışma içinde yeni projeler geliştirmek.
Yönetimi, üyeleri, mensupları ve değerli bürokratlarıyla daha iyi oturmuş, birbirine kenetlenmiş güçlü bir sivil toplum kuruluşu olduğumuzu kanıtladık. Sorunları yerinde bir daha yeniden değerlendirmek, bölgemizin dertlerini ve sevinçlerini imkanlar ölçüsünde paylaşmak, çağın getirdiği sorunlarla baş etmek üzere imkan ve fırsatları yeniden yorumlamak üzere yola çıktık.
Amacımız Sivas'ı imar, Sivaslıyı ihya edecek çözümlere kafa yormak, sorunlara ve çözümlerine fikir ortağı olmak ve destek vermektir. Platform zemininde her türlü çözümü projelendirmeyi ve çözüm için işin gerçek sahiplerini buluşturmayı, yapılanları takip ederek koordinasyonlar yapmayı görev edindik.
Sivas'ımız ve ülkemiz için yaptıklarımız ortadadır. Sivas Platformu yerelden evrensele uzanacak dinamik bir sürecin adıdır. Milletimiz insani yönlerimizi ortaya koyan değerler etrafında birleşirse vatanımız daha yaşanabilir hale gelir ve gelecek nesillerin bizleri saygı ile hatırlamaları sağlanabilir. Her taşında bir tarih, her sokağında binlerce yılın izleri olan kent Sivas, bunu hak ediyor.” ifadelerini kullandı.

Suşehri ilçesinin açmış olduğu ilçe standına da yoğun ilgi oldu. Stantta bulunan yöresel ürünler hakkında Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel de, standı ziyarete gelen konuklara bilgiler verdi. Suşehri standını, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas milletvekilleri, çok sayıda bürokrat ziyaret etti.

ETİKETLER : Sivas Platformu 3. Geleneksel Sivas Günleri İsmail Erdem
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan