Diş Hekimliği Öğrencileri Huzurevi Sakinlerine Diş Taraması Yaptı

21-27 Kasım ‘Ağız, Diş Sağlığı Haftası’ nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Sivas İsmail Hakkı ..
Bu haber 23 Kasım 2012, Cuma 20:32:39 eklenmiştir.

21-27 Kasım ‘Ağız, Diş Sağlığı Haftası’ nedeniyle Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Diş Hekimliği Fakültesi tarafından, Sivas İsmail Hakkı Toprak Huzurevi'nde diş taraması yapıldı.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kerem Akpınar, Huzurevi Müdürü Mehmet Kara'nın da katıldığı programında fakülte 5. sınıf öğrencileri, Huzurevi'nde kalan yaşlılarla yakından ilgilenerek ağız ve diş bakımı gerçekleştirdi.

Program öncesi konuşan Fakülte Dekanı Prof. Özdemir, bu tür çalışmaları gelenek haline getirdiklerini ifade ederek, toplumdaki çeşitli kurumlarda ağız ve diş sağlığı taraması yaptıklarını söyledi. Özdemir, “Her yıl bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçen yıl eğitim kurumlarında yaptık.
Bu yıl da büyüklerimizi ağız ve diş sağlığı yönünden değerlendirelim istedik. Büyüklerimizi buradaki taramanın ardından fakültemize davet ederek tespit ettiğimiz eksiklerini tamamlayalım sağlıklı bir hale getirelim düşüncesiyle böyle bir girişimde bulunduk. Bize bu imkanı sağlayan Sivas Valiliği’ne, Huzurevi Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.
İnşallah bundan sonra bu tür hizmetlerimiz devam edecek. Ayrıca bu sene yine bu bağlamda çocuk yurdu ve üniversitemiz kolejinde çocuklarımıza da ağız ve diş sağlığı eğitimleri verilecek” dedi.

Huzurevi Müdürü Mehmet Kara da, Cumhuriyet Üniversitesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’ne teşekkür ederek, yapılan diş taramasının Huzurevi'nde kalan yaşlılar için çok önemli olduğunu söyledi.

Kara, Huzurevi'nde kalan yaşlıların sadece ağız diş sağlığı taramasından değil, genel sağlık taramalarından da faydalanmaları gerektiğini ifade etti. Konuşmaların ardından fakülte 5. sınıf öğrencileri yaşlıların ağız ve diş bakımlarını gerçekleştirdi.

Öğrenciler daha sonra Kimsesiz Çocuklar Yurdu'nu da ziyaret ederek, yurt çocuklarına ağız ve diş sağlığı taraması yaptı.


Arama Kelimeleri: Ağız Diş Sağlığı Haftası, Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Sivas İsmail Hakkı Toprak Huzurevi, Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir, Yrd. Doç. Dr. Kerem Akpınar, Mehmet Kara, diş taraması, Kimsesiz Çocuklar Yurdu

ETİKETLER : Ağız Diş Sağlığı Haftası Cumhuriyet Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Sivas İsmail Hakkı Toprak Huzurevi Prof. Dr. Ali Kemal Özdemir Yrd. Doç. Dr. Kerem Akpınar Mehmet Kara diş taraması Kimsesiz Çocuklar Yurdu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan