Makina Mühendisleri Odası Sivas Temsilciliği Yeni Binası Açıldı

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Sivas İl Temsilciliği yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.
Bu haber 27 Kasım 2012, Salı 10:09:09 eklenmiştir.

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Sivas İl Temsilciliği yeni hizmet binasının açılışı yapıldı.

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi'ne bağlı faaliyet gösteren İl Temsilciliği'nin Çayyurt Mahallesinde bulunan yeni hizmet binasının açılış törenine Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz Uysal, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık, TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Yıldıray Koçarslan, Türk Telekom Sivas İl Müdürü Murat Kaya, Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim Üyeleri, Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Yunus Yener, Makine Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Çağdaş Akar, Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Hakan Özcan, Kayseri Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Erzincan ve Sivas Makina Mühendisleri Odası Temsilcilik Başkanları ve Yürütme Kurulu Üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Hakan Özcan açılış konuşmasında, “İnsanın en hayırlısı güzel ahlaklı olan ve insanlığa hizmet edendir sözünü ilke edinen insanlar var, başarıya inanan insanlar. Kalbi üretkenlik ve kararlılıkla dolu, bir olmanın, birlik olmanın eşsiz tadını almış insanlar.
Taş üstüne taş koyan, gerektiğinde risk alan, gerektiğinde gözünü budaktan sakınmayan insanlar. Onlar bugün aramızda. Yönetim kurulumdaki kıymetli arkadaşlarım, başkanlarım temsilcilik başkanlarım ve yönetimleri, danışma kurulu tüm gönül üyeleri buradan sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

Özcan, “Çalışma arkadaşlarımla birlikte göreve geldiğimiz günden bu yana temel amacımız, Anayasanın 135. Maddesinde belirtilen ve meslek odalarına atfedilen ‘meslek faaliyetlerini kolaylaştırmak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak’’ maddesinden yola çıkarak, ülkemizin bilim ve teknoloji alanında gelişmesine katkı sağlamaktır. Mensuplarımızın mesleki yeteneklerini artırılması yönünde bilimsel etkinlikler gerçekleştirmek, mühendislik faaliyetlerini uluslararası standartlarda ve kalitede sürdürmelerini sağlayacak teknik ve hukuki alt yapıyı oluşturmak, ekonomik ve sosyal kazanımlarına katkı sağlamaktır.

Odamız, meslek, meslektaş, ülke ve halkımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar gerçekleştiren, komisyon üyeleri, işyeri temsilcileri ve tüm üyelerinin çalışmalarda söz hakkının bulunduğu demokratik zenginliğe sahiptir” diye konuştu.

ETİKETLER : Makina Mühendiskeri Odası MMO Hakan Özcan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan