Kamu-Sen: Öğretmenler Günü'nde Başörtülülere Yapılan Zulümdür

Türkiye Kamu-Sen Sivas Şube ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı, Sivas’ın Kangal ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ..
Bu haber 27 Kasım 2012, Salı 10:26:30 eklenmiştir.

Türkiye Kamu-Sen Sivas Şube ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı, Sivas’ın Kangal ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde törene katılan başörtülü öğretmenlerin törenden men edilmesine tepki gösterdi.

Sendika binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Türkiye Kamu-Sen Sivas Şube ve Türk Eğitim-Sen Şube Temsilcisi Muzaffer Karadağ, Kangal ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kendilerini üzen bir olay yaşandığını, başörtülü öğretmenlerin yöneticiler tarafından dışlanarak törenden men edildiğini söyledi.

Karadağ, “Bu olayı Kangal Türk Eğitim-Sen ilçe temsilcimiz anında bize iletince biz onlara ilçedeki siyasi parti başkanlarını ayırım yapmadan ziyaret etmelerini istedik. Biz de olayı milletvekillerine, mülkü idari amirlerine bildirdik. Bu olayda asıl suçlu 657 devlet memurları kanundaki kılık kıyafet yönetmeliğini kaldırmayanlardır.
Türkiye Kamu-Sen olarak bu olayı kınıyoruz, üzüntülerimizi bildiriyoruz. Bu olayı duyunca şöyle bir duyguya hiç kapılmadık, kapılmayacağız; ‘Elimize bir fırsat geçti herkesi suçlayıp bunsan siyasi rant elde edelim’ düşüncesinde hiç olmadık, olmayacağız. Sadece yaşanan bu olay unutulan acı gerçeğimizi bir kez daha bize hatırlattı.
Ülkemizde sanal bir ortam yaşanıyor, asgari ücretli, emekli, memur maddeten perişan ama kimse bunları ifade edemiyor, ettirmiyorlar” dedi.

Dini özgürlükleri kısıtlamalara aynen devam edildiğini ve hiç yasal düzenleme yapılmadığını öne süren Karadağ, dillerinden 28 Şubat’ı düşürmeyenlerin 28 Şubat zulmünden rant elde edenlerin şimdi yaşanan zulme sesinin çıkmadığını savundu. Karadağ açıklamasına şu şekilde devam etti; “Başörtülü kardeşlerimize engelleri kaldıracak bir düzenleme yapılmamıştır. Özellikle okullarımızda Cuma namazını kılmak isteyen öğretmenler namaza gidememektedirler. İkili okullardaki öğretmenler Cuma namazlarını kılmakta zorlanmaktadırlar.
Türkiye Kamu-Sen olarak biz her zaman haksızlıkların karşısında durduk, durmaya da devam edeceğiz. Özgürlüklerin önündeki engelleri kaldıralım. İnsanların kalplerine ve beyinlerine dolayısıyla yaptıklarına, ürettiklerine bakalım. Devletimizi bu yasakçı zihniyetten kurtaralım. Bütün enerjimizi üretmeye bir ve beraber olmaya harcayalım. Kılık kıyafet yönetmeliğindeki bu yasakçı maddeleri kaldıralım.” diye konuştu.

ETİKETLER : Kamu Sen Sivas Kangal Muzaffer Karadağ Türk Eğitim Sen
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan