Esnaflara İşbirliği Hakkında Seminer Verildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ve ABİGEM tarafından esnaflara işbirliği hakkında seminer verildi.
Bu haber 29 Kasım 2012, Perşembe 10:56:13 eklenmiştir.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) ve ABİGEM tarafından esnaflara işbirliği hakkında seminer verildi.

SESOB Salonu’nda verilen seminerin açılış konuşmasını yapan Birlik Başkan Vekili Ali Kılıç, esnaflara seminer verecek olan Uzman Carlo Penco’nun bilgi ve deneyimlerini paylaşması, esnaf ve girişimciler için daha yararlı olacağını düşündüğünü söyledi.

Kılıç, “Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak esnafımıza yönelik olarak yapılacak bu tür eğitimleri önemsiyoruz. ABİGEM ile yaptığımız işbirliği neticesinde Arnavutluk, Hırvatistan, Kıbrıs, Mısır, Makedonya, Moğolistan, Romanya, Slovenya, Sırbistan, Türkiye ve Özbekistan’da çeşitli AB projelerine danışmanlık yapan Carlo Penco, teşkilatımızın daha iyi bir düzeye gelmek için bize yardım edecek.” dedi.

ABİGEM’in amaçlarından bahseden ABİGEM Direktörü Ertan Uzay ise şu şekilde açıklama yaptı; “Türkiye genelindeki 19 merkezden biri olan Sivas’ın bölgedeki KOBİ’lerin potansiyellerini geliştirmelerine ve rekabet güçlerini artırmalarına yardımcı olacak. Profesyonel danışmanlık ve eğitim hizmeti sunarak, bölgenin ekonomik kalkınmasına destek olmayı amaçlıyoruz.
KOBİ’lerin iş süreçlerinde danışmanlık hizmeti almayı bir kurumsal alışkanlık haline getirmelerini sağlayarak, işletmeleri kurumsal bir statüyle sürdürülebilir ve daha iyi yönetilebilir kılarak, çevresel duyarlılığa sahip anlayışıyla faaliyet göstermelerine destek olmayı istiyoruz.”

ABİGEM Uluslararası Kısa Dönem Uzmanı Carlo Penco ise, 24 yıllık bilgi ve tecrübelerini anlatarak, esnafı ve girişimcileri bilgilendirdi. Küçük işletmeler için Girişimcilik ve Rekabet konularına değinen Penco, rekabetçilik nedir, ana etkenleri nelerdir, rekabetçilik nasıl işler, rekabetçiliğin avantajları, rekabetçilik ile avantaj elde etme, değer zincirleri, tedarik zinciri yaklaşımı ile rekabetçiliğin artırılması, Sivas ABİGEM’in rekabet gücünü geliştirmek için nasıl destek olacağı hakkında bilgi verdi.
Seminerin ardından Başkan Vekili Kılıç, Carlo Panco’ya isminin yer aldığı kalemlik ve ahilik heykeli hediye etti.

ETİKETLER : SESOB ABİGEM Ali Kılıç Uzman Carlo Penco Ertan Uzay
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan