Kangal'daki Başörtüsü Krizine Saadet Partisi ve Kamu-Sen'den Tepki

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Sivas’ın Kangal ilçesinde yaşandığı öne sürülen başörtüsü krizine, Saadet Partisi ve Türkiye Kamu ..
Bu haber 29 Kasım 2012, Perşembe 11:17:03 eklenmiştir.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Sivas’ın Kangal ilçesinde yaşandığı öne sürülen başörtüsü krizine, Saadet Partisi ve Türkiye Kamu Sen’den tepki geldi.

SP Sivas Gençlik Kolları Başkanı Yasin Durak tarafından yapılan basın toplantısında, “Geleceğimizin teminatı bir gençliği yetiştirme konusunda en büyük görev ve sorumluluğu öğretmenlerimiz üstlenmektedir. Yeniden büyük Türkiye'nin kurulmasında en değerli varlığımız şüphesiz şuurlu, ahlaklı, maneviyat sahibi gençler olacaktır.
Bu nedenle gençlerimizin ve onları eğitmekle yükümlü olan öğretmenlerimizin sahip oldukları imkanları artırdığımız ölçüde geleceğe güvenle bakabiliriz. Öğretmenlik çok kutsal bir meslek, öğretmenlik peygamberler mesleği. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde öğretmenlerimiz çeşitli kutlamalar yaptı. Kangal’da da aynı kutlamalar yapıldı.
Ama ne yazık ki Kangal’daki törenlerde okumuş, muallim olmuş ama insanları, başörtülü öğretmenlerimizin törenlere katılmalarına müsaade etmemiştir. Her şey bir tarafa öğretmenlik ile bağdaşmayan ve tamamen ters düşen bir davranış biçimidir bu hareket. Bir an önce yapılan hatanın telafisi için programlara alınmayan öğretmenlerimizden bizzat özür dilenmelidir.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Kamu-Sen Sivas Şube ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanlığı da, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde törene katılan başörtülü öğretmenlerin törenden men edilmesine tepki gösterdi. Sendika binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Türkiye Kamu-Sen Sivas Şube ve Türk Eğitim-Sen Şube Temsilcisi Muzaffer Karadağ, Kangal’da 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde kendilerini üzen bir olay yaşandığını, başörtülü öğretmenlerin yöneticiler tarafından dışlanarak törenden men edildiğini söyledi.

Karadağ, "Bu olayı Kangal Türk Eğitim-Sen ilçe temsilcimiz anında bize iletince biz onlara ilçedeki siyasi parti başkanlarını ayırım yapmadan ziyaret etmelerini istedik. Biz de olayı milletvekillerine, mülkü idari amirlerine bildirdik. Bu olayda asıl suçlu 657 devlet memurları kanundaki kılık kıyafet yönetmeliğini kaldırmayanlardır.
Türkiye Kamu-Sen olarak bu olayı kınıyoruz, üzüntülerimizi bildiriyoruz. Bu olayı duyunca Elimize bir fırsat geçti herkesi suçlayıp bunsan siyasi rant elde edelim düşüncesinde hiç olmadık, olmayacağız. Sadece yaşanan bu olay unutulan acı gerçeğimizi bir kez daha bize hatırlattı. Ülkemizde sanal bir ortam yaşanıyor, asgari ücretli, emekli, memur maddeten perişan ama kimse bunları ifade edemiyor, ettirmiyorlar." diye konuştu.


Arama Kelimeleri: Kangal, Saadet Partisi, Türkiye Kamu-Sen, Yasin Durak, Kangalda başörtülü öğretmenlerin törene alınmaması

ETİKETLER : Kangal Saadet Partisi Türkiye Kamu-Sen Yasin Durak Kangalda başörtülü öğretmenlerin törene alınmaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan