İl Özel İdaresi Okulların Çevre Düzenleme Çalışmalarına Devam Ediyor

Sivas İl Özel İdaresi, kentte bulunan okulların çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.
Bu haber 03 Aralık 2012, Pazartesi 14:44:11 eklenmiştir.

Sivas İl Özel İdaresi, kentte bulunan okulların çevre düzenleme çalışmalarına devam ediyor.

Her yıl çok sayıda okulda tamirat, tadilat, çevre düzenlemesi gibi onarımlar gerçekleştiren İl Özel İdaresi Yatırım İnşaat Şube Müdürlüğü, ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi kapsamında 9 adet ilköğretim okulunun çevre düzenleme işini projelendirdi. Sivas merkezde çevre düzenlemesine karar verilen 4 okulda çalışmalarını bitiren Özel İdare, 2013 yılı içerisinde de 5 okulda düzenleme yaparak, yeni projeleri uygulamaya koymayı planlıyor.

2012 yılı içerisinde çevre düzenlemesi gerçekleştirilen okullar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Göksel Yerlikaya, Merkez Kız Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’na basketbol sahası, dış mekan spor aletleri, satranç sahası, boyama duvarı, yeşil alanlar ve pergolalar yapıldığını belirterek, “Karşıyaka mahallesi Esenyurt caddesi üzerindeki Ahmet Türkseven İlkokulu ve Orta Okulu’nda ise zemin ıslahı bitirilip kilit parke taşı döşendi. ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi’ne anlam kazandırmak adına okul personeli ve öğrencilerinin dışında semt sakinlerinin de kullanabileceği standart ölçülere uygun çim futbol sahası tesis edildi.
Yeşil alanlar oluşturulup, kamelyalar yapıldı. Oldukça geniş bir bahçeye sahip olan Aşık Veysel İlköğretim Okulu’nda da zemin ıslahı yapılarak, kilit parke taşı döşendi, yeşil alanlar ile pergolalar oluşturuldu. Bu yıl son olarak yaptığımız 60. Yıl İlköğretim Okulu’nda ise çevre düzenleme çalışmaları bitme aşamasına geldi. Zemin döşemesi, kamelya, yeşil saha yapılan okula, bahçe kapısı da takılarak çalışmalar sonlanacak.” dedi.

İl Özel İdaresi’nin okulların fiziki şartlarını iyileştirmek için eğitim yatırımlarına devam ettiğini belirten Genel Sekreter Salih Ayhan ise, bu yıl 4 okulda yapılan harcama tutarının yaklaşık 350 bin TL civarında olduğunu söyledi.

2013 yılında da çevre düzenleme çalışmalarını daha geniş kapsamlı yürüteceklerini ifade eden Ayhan, “İlimize yeni okullar kazandırmanın yanında mevcut okul binalarının da bakım ve onarımlarını yapan idaremiz, çocuklarımızın daha sağlıklı ortamlarda eğitim ve öğretim görmelerine imkan sağlıyor.
Çocuklarımızın ufkunu açacak ve yeteneklerini ortaya çıkaracak dış mekan spor alanları, satranç zemini, boyama duvarı gibi eğitsel mekanları oluşturuyoruz. Ayrıca yeşil sahaları, kamelyaları ve çocukları çamurdan kurtaracak zemin döşemeleri ile sağlıklı bir çevre düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi’ne anlam kazandırmak adına da okul personeli ve öğrencilerin dışında mahalle sakinlerinin de kullanabileceği tesisleri hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Sivas İl Özel İdaresi Salih Ayhan Okullar Hayat Olsun
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan