Kitap Okuma Şenliği Başladı
Acil Müdahale Sedyesi 2013 Tasarım Ödülünü Kazandı
Oyuncak Ayı Hastanesi İle Çocuklar Doktordan Korkmayacak
Deprem Eğitim Konferansları Devam Ediyor
Bu haber 10 Aralık 2012, Pazartesi 21:11 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Ziraat Bankası'ndan Girişimcilere 50 Bin TL'ye Kadar Kredi

Ziraat Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu arasında imzalanan ‘Garanti Sözleşmesi’ kapsamında başta kadın girişimciler ve diğer ..
Beşir Köksal, Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, SESOB

Ziraat Bankası ve Avrupa Yatırım Fonu arasında imzalanan ‘Garanti Sözleşmesi’ kapsamında başta kadın girişimciler ve diğer KOBİ’ler olmak üzere başlangıç sermayesine ihtiyaç duyan yeni kuruluşlara 50 bin TL’ye kadar kredi verileceği bildirildi.

Yatırım Fonu Destekli ‘İlk Bankam-İlk İşim’ KOBİ kredisi hakkında bilgi veren Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, kredinin anapara tutarının yüzde 75’ine Avrupa Yatırım Fonu kefaleti uygulanacağını, herhangi bir teminat alınmayacağını söyledi.

Köksal, “AYF destekli ‘İlk Bankam-İlk İşim’ KOBİ kredisi kapsamında azami 50 bin TL tutarında kredi kullandırılacaktır. İşletme kredilerinde ödemesiz dönemle birlikte 36 ay vade, yatırım kredilerinde ise ödemesiz dönemle birlikte 60 aya kadar vadeli olarak uygulanacaktır. Kadın girişimcilerimiz için ise toplam vade değişmemek üzere işletme kredilerinde anapara ödemesiz dönem 1 yıl, yatırım kredilerinde ise anapara ödemesiz dönem 2 yıl olarak uygulanabilecektir.
Avrupa Yatırım Fonu destekli KOBİ kredisinde uygulanacak faiz oranı kredinin kullandırıldığı tarih itibariyle geçerli olan cari faiz oranı üzerinden yüzde 20 indirim yapılarak hesaplanacak. Kadın Girişimcilerimiz için ise cari faiz oranı üzerinden yüzde 30 indirim yapılarak hesaplanacak” dedi.

Sıkıntılı ve kredi ihtiyacı olan esnafların bu imkanlardan faydalanmasını söyleyen Köksal, kredi hakkında bilgi almak isteyenlerin Ziraat Bankası Merkez Şubesi yada Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gelerek bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.Yazdır Paylaş
Diğer Haberler

Kangal Köpeği

TAVSİYE EDİLENLER
EN ÇOK OKUNANLAR