TAGEM'e Personel Alımı Yapıldı

Sivas’ta, ‘Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi’ kapsamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) koordinasyonunda çalışacak personel alımı yapıldı.
Bu haber 19 Aralık 2012, Çarşamba 22:49:20 eklenmiştir.

Sivas’ta, ‘Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi’ kapsamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) koordinasyonunda çalışacak personel alımı yapıldı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Proje talebine müteakip TAGEM onayı ile proje kapsamında değerlendirilecek materyallerin tespiti amacı ile komisyon oluşturulmuş ve Şarkışla-Gemerek ‘Alt Projesi’ için 06.11.2012, Yıldızeli ve ‘Merkez Alt Projeleri’ için 08.11.2012 tarihinde seçimler tamamlanarak materyal sayısı ve yetiştiriciler belirlenerek sonuca bağlanmıştır.
Kesin seçimlerin yapılmasının ardından 14.11.2012 tarihinde il müdürlüğümüz ile damızlık birlikleri arasında proje sözleşmeleri imzalanarak onaylanmak üzere TAGEM’e gönderilmiştir. 03.12.2012 tarihinde TAGEM’in alt projeleri onaylaması ile birlikte projede görev alacak teknik elemanların seçimi için 12.12.2012 tarihinde TAGEM’in belirlemiş olduğu güncel personel alımları uygulama esaslarında belirtilen şekilde komisyon oluşturulmuş olup 14.12.2012 Cuma günü komisyon toplanmış ve yapılan mülakat sonucunda Proje Teknik Elemanları asil ve yedek olmak üzere belirlenmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan ‘Halk Elinde Hayvan Islahı Ülkesel Projesi’ kapsamında, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) koordinasyonunda, Üniversiteler ve Damızlık Koyun Keçi/Manda Yetiştiricileri Birliği ile tüm ülkede olduğu gibi Sivas’ta da yürütüldüğü, 2006 yılında Kangal ilçesinde 1 alt proje olarak başlatılan proje, 2011 yılında 5 alt projeye ulaştığı ve 2012 yılında 3 küçükbaş ve 1 anadolu mandası projesinin eklenmesi ile bu sayı 8 küçükbaş ve 1 büyükbaş projesine ulaşıldığı belirtildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan