MHP İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün Sağlık Sistemini Eleştirdi

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de sağlık sisteminin 10 yılda sürekli dönüşüm ve kargaşa içine sokularak, içinden çıkılmaz bir hale getirildiğini söyledi.
Bu haber 19 Aralık 2012, Çarşamba 22:55:16 eklenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas İl Başkanı Dr. Kürşad Ergün yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de sağlık sisteminin 10 yılda sürekli dönüşüm ve kargaşa içine sokularak, içinden çıkılmaz bir hale getirildiğini söyledi.

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında sağlık sisteminin dönüştürülmeye başlandığını belirten MHP Sivas İl Başkanı Kürşat Ergün, bunun halkı mutsuz ettiğini söyledi. Kurumların ayrıldığını ve sağlık sisteminin parçalandığını iddia eden Ergün “Sağlık müdürlüğü 3 parçaya bölünmüş ve yetki sınırları bile çizilememiştir. Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastane Birliği Genel Sekreterliği kurumları yeniden yapılandırılmış ve öyle ki görevlendirmeler tamamıyla siyasi referanslarla yapılmış ve bu konuda sınır tanınmamıştır” dedi.

Hasta sayısının ve ilaç kullanımının artmasının, sağlık sisteminin başarısının değil başarısızlığının göstergesi olduğunu söyleyen Ergün, kimsenin bu noktaya dikkat etmediğini söyleyerek “Sağlık Bakanlığı ve sağlık çalışanlarının görevi insanları hastalandırmamak, hijyen şartlarını öğretmek ve doğru bilgi vermektir.
Bu gün 13 -14 yaşında çocuklar dahi sürekli ağrı kesici kullanmakta ve gereksiz ilaç kullanımı ile insanların bağışıklık sistemi çökertilmektedir. Bunun sonucu kanser hastalığı sürekli artmakta, kalp krizi yaşı her geçen gün düşmektedir. Ama sağlık yetkilileri ise sağlık sisteminin çağ atladığından bahsetmektedir.
TC Kimlik No ile muayene olmak elbette büyük bir kolaylıktır, tüm eczanelerden ilaç alınabilmesi elbette güzeldir. Ama bu güzelliklerin arkasına sığınılarak yapılanlar ise halkın sağlığını ulusal firmalara peşkeş çekilmesidir” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : MHP Sivas Kürşad Ergün
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan