Belediye'den Dayak İddialarına Açıklama Geldi

Sivas’ta bir şahsın, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından dövüldüğünü iddia etmesi üzerine, belediye tarafından açıklama yapıldı.
Bu haber 23 Aralık 2012, Pazar 00:14:01 eklenmiştir.

Sivas’ta bir şahsın, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp tarafından dövüldüğünü iddia etmesi üzerine, belediye tarafından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, iddia sahibinin belediye bünyesinde işçi olduğu belirtildi. Açıklamada “Belediyemiz bünyesinde işçi olarak çalışmakta bulunan İbrahim T. isimli şahıs 12 Eylül 2012 tarihinde Belediyemiz Genel Yönetim Ve Disiplin Kurulu Başkanlığı’nın 523 sayılı kararı ile ‘Belediyemiz müfettişinin başkanlık makamına hazırlamış olduğu 25 Kasım 2010 tarih 81 sayılı soruşturma dosyası da göz önünde bulundurularak, yine müfettişin hazırlamış olduğu 07 Eylül 2012 tarih ve 80 sayılı soruşturma dosyasında da’ belediye başkanımız aleyhinde asılsız ve mesnetsiz iddialarda bulunarak kurumumuzu kamuoyu önünde aslı olmayan isnatlarla rahatsız ettiği, Başbakanlık Bilgi İşlem Merkezi ve yerel mahkemelerde belediye başkanımızı haksız yere şikayet ederek zaman ve iş kaybı yönünden kurumumuzu zarara uğrattığından toplu iş sözleşmesinin 71. maddesinin 27. bendi gereğince ve 4857 sayılı yasanın 25. maddesinin (b) ve (e) bentleri gereğince iş akdinin feshine karar verilmiştir.
Kamuoyunu yanıltmak ve yönlendirmek maksadıyla iş akdinin feshini gerektiren olaylar dışında gerekçeler göstererek vatandaşlarımızı yanlış yönlendirmektedir. Bahse konu Sıcak Çermik’te devam etmekte olan 30 yıllık davanın, işten çıkartılmasıyla bir alakası bulunmamaktadır. Kaldı ki mezkur şahsın aleyhine sade vatandaşımızın şikayet dilekçeleri dosyasında mevcuttur. Öte yandan çeşitli zamanlarda Belediye Başkanlığı binasında kontrolsüz hareketler ve davranışlarda bulunan şahıs son olarak da Belediye Başkanımız Doğan Ürgüp'ü belediye binası çıkışında rahatsız etmek isterken başkanımız tarafından geçişi sağlamak üzere malum şahıs elle itilerek geçişin engellenmesi önlenmiştir. Herhangi bir tartaklama yahut darp söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER : Doğan Ürgüp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan