Bilici Termal Grubu Sıcak Çermik'e Yatırıma Hazırlanıyor

Bilici Termal Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici ve Hollanda'dan gelen iş ortağı İş Adamı Hikmet Gürcüoğlu, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü makamında ziyaret etti.
Bu haber 27 Aralık 2012, Perşembe 14:18:33 eklenmiştir.

Bilici Termal Yönetim Kurulu Başkanı Akif Bilici ve Hollanda'dan gelen iş ortağı İş Adamı Hikmet Gürcüoğlu, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan İş Adamı Hikmet Gürcüoğlu, çermiğin Sivas için önemli bir fırsat olduğunu belirterek, “Sivas, ticaret veya tam bir tarım şehri olamadı ama çermik Sivas için bir fırsattır. Sıcak Çermik’e yapılacak yatırım hem istihdama katkı sağlayacak, hem üretime destek olacak, hem de Sivas’ın turizm potansiyelini açığa çıkaracak. Bunun için yatırım yapmayı amaçlıyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Sivas bir turizm şehri olmaya birinci dereceden adaydır. Turizmi sadece termal turizmle sınırlandırmamak lazım. İlimizde bir kültür ve inanç turizmi de oluşabilir. Sivas çok ciddi bir kültür merkezidir, termal turizmle birlikte birbirini destekleyerek Sivas’ta çok ciddi turizm geliri elde edilebilir.
Sıcak Çermik merkeze 25 kilometre mesafededir, soğuk çermik ise daha yakın. Yine Kangal'da balıklı kaplıcamız da var. İnanç ve kültür turizmi açısından da şehrimiz oldukça zengin tarihi eserlere sahiptir. Divriği'nde Ulu Cami’miz, Sivas Merkez’de Ulu Cami’miz, Selçuklu eserlerimiz ve Sahabeyi Kiram’dan zatların makamları var. Bununla birlikte maneviyat ehlinden önemli insanların da türbeleri var. Bunların hepsi birbiriyle bağlantılı şeyler" dedi.

Daha önce Sıcak Çermik’e yatırım yapmanın mümkün olmadığının altını çizen Ürgüp, alanda bulunan jeotermal kaynakların kontrolünün Sivas Belediyesi'nde veya Sivas'taki her hangi bir kurumda olmadığını belirterek, “MTA kuyuları açmış. Yetkilendirme Özel İdare tarafından yapılması gerekiyordu. Belediye kendi kuyusunun bile sahibi değildi. Göreve geldikten sonra bu sıkıntıları çözdük” diye konuştu.

Belediyenin kendi tesislerinin yenilendiğini söyleyen Doğan Ürgüp sözlerine şöyle devam etti; “4-5 yıldız ölçeğinde oteller, kaplıcalar, banyolar, piknik alanları ve orada kalanların ihtiyacını karşılayacak mini alışveriş merkezi oluşturduk. Bu sebeple orada yapılacak her türlü yatırımın önü açıktır ve para kazanmak mümkündür.
Bu manada biz yatırım girişimlerini destekliyoruz. Bu yatırımlar memleketimiz içindir. Ciddi anlamda istihdama katkı sağlayacak ve dışarıdan turist girdisi sağlanacaktır ve ilimize büyük gelir sağlayacaktır. Gelen sadece çermikte kalmayıp Sivas’ta alışveriş yapacaktır. Lezzetlerinden tadacak, tarihi eserlerimizi görecektir”.

İnanç turizmi için gelenlerin ve çermikte kalanların olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, “İhramcızade ekolünden insanlar gelirler, Sıcak Çermik’te, Soğuk Çermik’te müstakil yerler kiralarlar. Cuma günü gelir Cuma namazını Sivas’ta kılarlar, kendi şeyhlerini, efendilerini ziyaret ederler.
En az 15 gün burada kalırlar. Bunlar Sivas’ın bilinmeyen yönleri. Bunlar henüz teşhir edilmedi. Sizin de Sivas’ın turizm potansiyeli görüp yatırım yapma kararına varmanızdan dolayı biz hem mutlu olduk hem de sizi kutluyorum. Sivas Belediyesi olarak bize düşen her türlü görevi biz yerine getirmeye hazırız” dedi.

ETİKETLER : Sıcak Çermik Doğan Ürgüp
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan