Yapı Denetim Firmaları İle Elektrikçiler Bir Araya Geldi

Sivas’ta faaliyet gösteren yapı denetim firmaları ile elektrikçiler bir araya geldi.
Bu haber 01 Ocak 2013, Salı 21:28:37 eklenmiştir.

Sivas’ta faaliyet gösteren yapı denetim firmaları ile elektrikçiler bir araya geldi.

Elektrikçiler Esnaf Odası tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Elektrikçiler Esnaf Odası Başkanı Sadi Aytak, elektrikçi esnafı ile yapı denetim firmaları arasında bazı aksaklıklar olduğunu, bu aksaklıkların giderilmesi için de bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yapı denetim kuruluşları ve Elektrik İç Tesisat Kontrolleri’nin birbiriyle bağlantılı olduğunu, ancak bazı aksaklıkların da yaşandığını vurgulayan Aytak, bu aksaklıkların birlikte hareket edilmesi suretiyle çözüme kavuşturulacağını ifade etti.

Sorunları birlikte tespit etmek için öncelikle yapı denetim firma yetkilileri ile bir araya gelerek bir değerlendirme yaptıktan sonra bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aytak, “Sivas’ta faaliyet gösteren yapı denetim kuruluşlarının mühendisleri ile elektrikçilerin yapmış olduğu tesisatların yapım aşamasında ve kontrol esnasında karşılaşılan sorunların çözümü için toplandık. 2011 yılında başlayan yapı denetim konusunun ilimizde yürürlüğü girmesiyle birlikte uygulama ve kontrol aşamasında projeden kaynaklanan sorunlar, yapım aşamasından kaynaklanan sıkıntıları tartışmak için bir araya geldik.
Hem elektrik tesisatçılarının hem de yapı denetim firmalarının amacı yasalar ve yönetmelikler çerçevesinde daha kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktır. İnşaat aşamasında yapı denetim firmalarına ve elektrikçilere büyük görevler düşüyor. Bu toplantı ile yaşanılan eksiklikleri birlikte tespit edelim ve çözümü için de ortak çalışmalar yapalım” dedi.

Daha sonra yapı denetim firma yetkili mühendisleri ile elektrikçiler arasında karşılıklı olarak sorunlar ve yaşanılan sıkıntılar tartışılarak çözüm yolu arandı. Toplantıda proje, yapı denetim firmaları ve elektrikçilerin ortak hareket etmesi, birbirlerine yardımcı olunması ve daha kaliteli hizmet sunulması noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, Teknikerler Birliği Sivas Şube Başkanı Esma Emlak da katıldı.

ETİKETLER : Elektrikçiler Esnaf Odası Sadi Aytak Esma Emlak Teknikerler Birliği Sivas
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan