Milletvekili Hilmi Bilgin 2012 Yılını Değerlendirdi

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas’ın 2012 yılını değerlendirdi.
Bu haber 01 Ocak 2013, Salı 23:14:21 eklenmiştir.

AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas’ın 2012 yılını değerlendirdi.

AK Parti Sivas İl Teşkilatı’nda basın toplantısı düzenleyen AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, millet olarak çok önemli gelişmelere şahit olunan, birçok hedefi, bir çok hayali gerçekleştirdikleri 2012 yılını geride bıraktıklarını belirtti.

Bilgin, “Şükürler olsun ki AK Parti hükümeti olarak, gerek ülkemiz, gerek ilimiz açısından her yılı, bir önceki yıldan daha iyi bir seviyede tamamladık. Yeni yıla daha büyük umutlarla, daha büyük hedeflerle, başlangıç yaptık. 2013 yılına da bu motivasyonla, bu heyecanla başlıyor, milletin bize vermiş olduğu emanete sahip çıkmanın, istikrar ve huzurumuzu güçlendirmenin bahtiyarlığını yaşıyoruz. Ocak ayında Türkiye'nin 150 yıllık hayalini olan 'Marmaray’ projesinin' ilk kaynağı başbakanımızın katılımıyla İstanbul'da gerçekleşmiştir.
Şubat ayında milleti eğitim sistemimizin bir dönem noktası olan 'Fatih projesi' 17 ilde 52 pilot okulda başlatılmıştır. 2013 ve devamında da tüm ülkeyi kapsayacak şekilde bu projemiz hizmete geçecek ve eğitimde yeni bir çığır açılacaktır. Mart ayında kamuoyunda '4+4+4' olarak bildiğimiz yasayla birlikte 28 şubat sürecinden kalma eğitimimizin son anti demokratik sistemine son vererek, eğitimde özgürleştirmenin önünü açan yasal düzenlemeyi yaptık.
Bu yasayla eğitim sistemimizi kademeli hale getirdik ve eğitimi zorunlu olarak 12 yıla çıkardık. Yine mart ayında emekli vatandaşlarımızın uzun süredir dile getirdiği 'intibak yasasını' çıkarttık, 1 Ocak 2013 tarihi itibari ile yeni intibak yasası yürürlüğe girecek, emeklilerimizin uzun süredir dile getirdiği bu sorun da ortadan kalkacaktır. Nisan ayında işsizlikle ilgili önemli bir adım atıldı. 2 bin 817 iş ve 'meslek danışmanı atamasını' gerçekleştirdik.
Bu kapsamda Sivas'ımıza da 20 iş ve meslek danışmanı ataması Nisan ayı itibarı ile yapıldı. Yine nisan ayında ekonomimize can suyu verecek, sanayimizi canlandıracak, yeni 'teşvik uygulama sistemi' yürürlüğe girdi ve açıklandı. Yeni sistem ile Türkiye genelinde il bazlı teşvik sistemine geçiş yaptık. Yeni sistemde Türkiye 6 bölgeye ayrılmış olup, Sivas 4'üncü bölge kapsamındadır. Ancak Sivas'ımız gibi 4'üncü bölgede olan yerlerde, organize sanayi bölgesine yapılacak yatırımlar, bir alt bölge yani 5'inci bölge teşviklerinden yararlanacaklardır. Mayıs ayında ülkemiz adına çok önemli bir temel atma töreni gerçekleşmiştir.
Bu proje ile Karadeniz ve Kuzey Kafkasya'yı; Doğu ve Güney Doğu Anadolu'ya, oradan da Orta Asya ve İran'a bağlayacak önemli bir ulaşım güzergahının en kritik geçişi 'Ovit Tünelinin' temeli atılmıştır. Yaklaşık 17 milyon liralık proje hayata geçtiği zaman, Türkiye'de geçilmez denen dağlar ve bölgeler arası geçilmez kısımlar kaldırılacaktır” dedi.

Bilgin, bu projeler her ne kadar ülkenin tamamını ilgilendiren projelerse de Sivas olarak da kendilerini ilgilendirmekte olduğunu ifade ederek, “Hem de, bu projeler bizlere gurur kaynağı olmaktadır. İntibak yasasından, Fatih projesinden, burs miktarlarının arttırılmasından her vatandaş gibi Sivaslı hemşerilerimiz de faydalanmakta, Göktürk-2 uydusunun fırlatılması ve Altay milli tankın üretilmesi de hepimize gurur kaynağı olmaktadır” diye konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan