Ömer Ağdoğan: Kente Milletvekilinden Çok Müsteşar Gelip Gidiyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Merkez İlçe Başkanı Ömer Ağdoğan yaptığı açıklamada, kentte milletvekilinden çok müsteşarların gelip gittiğini söyledi.
Bu haber 05 Ocak 2013, Cumartesi 00:14:58 eklenmiştir.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Sivas Merkez İlçe Başkanı Ömer Ağdoğan yaptığı açıklamada, kentte milletvekilinden çok müsteşarların gelip gittiğini söyledi.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan BBP Sivas Merkez İlçe Başkanı Ömer Ağdoğan, kente bakanlık müsteşarlarının milletvekillerinden daha çok geldiğini söyledi. Ağdoğan, “Her genel seçimde şaşa ve şamatalarla seçtiğimiz vekillerimiz neredeler? Sivas ve Sivaslı için çalışması gerekenler bunlar değil mi? İktidar partisine bu şehir son on yıldır en büyük desteği vererek bir eksik ile bütün milletvekili listesini meclise yollamıyor mu?
Peki, ama dikkat ediyoruz son yıllarda bu şehirde milletvekillerinden çok müsteşarlar cirit atıp gündem belirler hale gelmiştir. Bu vekil ve de bakan olabilmenin en kestirme yolu mudur? Bizce memur memurluğunu yapsın. Şehrin yatırım ile alakalı projelerin peşinden bu şehrin seçtiği vekiller koşsun! Evvela ortaya konulması gereken, bu gürültüde bu keşmekeşte merkezi hükümetin Sivas'a yapacağı en elzem yatırım kütüphane yatırımı değildir.
Geçmiş dönemde bu şehre yapılan kamu yatırmaları bir bir kapatılırken, bir bir özelleştirilirken sesi çıkmayan vekillerimizin sessizliklerini her alanda devam ettirmeleri Sivaslıları kaygılandırmaya başlamıştır. Şehrin imarı ile alakalı işleri ve projeleri de bu şehrin belediyesine bıraksınlar. Yaptıkları yapacaklarının garantisidir. Yeni adliye binasının yeri ve bölge hastanesinin yeri için Sivas kamuoyunda yapılan eleştiriler bu tip kamu hizmet binalarının yer tespiti hususundaki isabetinizi ortaya koymaktadır. Geçmişte yapılan yanlış projelere rağmen Sivas Belediyesi başarılı hizmetler üretiyor.
Geçmiş dönemde sırf seçim kazanma uğruna alelacele yapılan Aksu Projesi’yle kimlerin zengin edildiğini, Aksu Projesi’yle birlikte değeri artan Eski Sanayi Bölgesi’nde vatandaşın hakkını gözeterek proje üreten ve çıkmaza girmiş bölgeyi kurtaran Sivas Belediyesi'nin başarıları ortada iken yapılan bu iyi niyetli çalışmaları baltalamak engel olmak adına yapılanlar Bizans entrikalarıdır.
Kütüphane yeri tespit edip, bu işi belediyeyi by-pass ederek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalı ile yürürlüğe sokmaya çalışmak en hafif tabiri ile iş bilmezliktir. Bu iş, kendi çıkardığınız kanunlar nezdinde yasal olabilir ama vicdanlara danışıldığında hem yanlış hem de gayri ahlaki olduğu görülecektir. Sivas için kütüphane elzem ise ki elzemdir.
Şehrin ihtiyaçlarına göre, şehrin imarına göre en uygun yer bulunur, yapılır. Birileri gölge etmesinler yeter! Ancak yeri orası değildir. O bölgede Sivas'ın devasa bir kütüphane binasından çok nefes alabileceği alana ihtiyacı vardır. Yaklaşık 8 bin metrekarelik bir alana kurulacağı söylenilen kütüphane, o bölgeye çekeceği yoğunluk göz önünde bulundurulduğunda hizmetten ziyade o bölgeye eziyet getireceği bugünden bellidir” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : BBP Sivas Büyük Birlik Partisi Sivas Ömer Ağdoğan
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan