Vali Zübeyir Kemelek'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Bu haber 10 Ocak 2013, Perşembe 21:58:37 eklenmiştir.

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Vali Zübeyir Kemelek mesajında, “Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisi de bağımsız ve özgür basındır. Kamuoyunu bilgilendirme, yönlendirme, öğretme, eğlendirme gibi önemli fonksiyonları bulunan kitle iletişim araçları, küreselleşen dünyamızda teknolojik gelişmelerin hızla yenilenmesi ile önem ve etkinliğini artırmaktadır.
Haber veren, eleştiri yapan, kamuoyu oluşturan ve bilgilendiren, kurumlarla bireyler arasındaki bilgi akışını sağlayan, sorunlar konusunda tartışma ortamı oluşturan basın, üstlendiği bu sorumluluklarla toplumsal bilincimizi güçlendirmektedir. Toplumu eğiten, yönlendiren ve idare ile ilişkilerini kuvvetlendiren basınımız, bu özellikleriyle de aslında toplumsal bir görev yapmaktadır.
Bu çerçevede basınımızın doğru ve tarafsız haber-bilgi vermesi, ilimiz, ülkemiz ve dünya sorunlarına duyarlı olması, geleceğe ilişkin kararlarda söz hakkının bulunması, özgür bir ortamda tepkisini dile getirebilmesi demokrasiye işlerlik kazandırır. Özgür, ilkeli, tarafsız bir basın ancak iyi eğitim almış, meslek ahlakına önem veren, kendi çıkarını yok sayan basın çalışanları ile mümkündür.
Bu anlamda halkın bilinçlenmesinde haberdar olmasında, düşünceye sevk edilmesinde, eğitilmesinde ve eğlenmesinde etkin rol alan basın mensuplarının güzel dilimizi doğru kullanması ve koruması, kişilik haklarına ve özel hayata saygı göstermesi, geniş bir vizyona sahip olması farklı görüş ve düşünceleri objektif bir şekilde ortaya koyması, aldığı bilgiyi doğru ve yalın şekliyle sunabilmesi son derece önemlidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, valilik olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalarda büyük desteğini aldığımız basınımıza teşekkürlerimi sunar, ilkeli ve objektif bir anlayışla devam edeceğine inandığım çalışmalarında başarılar diler, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü' nü kutlarım” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER : Zübeyir Kemelek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan