Yılın İlk Ticaret Odası Meclis Toplantısı Yapıldı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda (STSO) yılın ilk meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Musa Emmioğlu başkanlığında yapıldı.
Bu haber 13 Ocak 2013, Pazar 22:48:20 eklenmiştir.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda (STSO) yılın ilk meclis toplantısı Meclis Başkan Vekili Musa Emmioğlu başkanlığında yapıldı.

6 maddelik gündemden oluşan toplantıda ilk olarak, Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Cenan Coşman tarafından Aralık ayına ait mizan ve masraf listesi açıklanarak, yapılan oylama sonucu kabul edildi. Daha sonra Bütçe ve Hesapları İnceleme Komisyonu Başkan Vekili Ali Kesti tarafından açıklanan ‘2012 Yılı Kapanış Bilançosu ve Kesin Hesabı’ da Meclis üyeleri tarafından oy çokluğuyla kabul edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Necati Şahin, yönetim kurulunun çalışmaları hakkında melis üyelerine bilgiler vererek, yaklaşan seçimlerin şeffaf bir ortamda gerçekleştirileceğini söyledi.

İsteyen herkesin aday olabileceğini belirten Şahin, “Temmuz ayı itibariyle bütün mükelleflerin mali müşavirleri aracılığıyla maliyeye verdikleri bilgi formlarıyla yeni listeler hazırlandı. İtirazlar sonucunda değerlendirmeler yapılarak, TOBB tarafından yeni listeler nace kodlarına göre oluşturuldu.
TOBB’a 17 Şubat’ta seçim yapmak üzere görüş bildirdik. Önümüzdeki hafta seçim tarihimiz netleşmiş ve seçim listelerimiz elimize ulaşmış olacak. Seçimlerimiz gayet şeffaf bir ortamda yapılacak. İsteyen herkes odamızın belirlemiş olduğu şartlarda listelere ulaşabilecekler. Aday olup seçime dahilolabilecekler. Bu konuda herhangi bir tereddütte meydan verilmeyecektir” dedi.

Fuar, Kongre ve Kültür Merkezi’nin STSO’ya devredilmesi konusunda bütün resmi devirleri yapıldığını açıklayan Şahin, gelinen süreci değerlendirdi. Şahin, “Kaynak konusunda bir sıkıntı yaşamayacağız. Tüm Sivaslıların desteğiyle bu işi tamamlayacağız. TOBB ETÜ’nün açacağı fakülteler TSO’nun değil Sivas’ın kazanımı olacak. Hepimizin elini taşın altına sokması gerekiyor.
Bir şeye inanmadan o işi başarmak mümkün değil. Başarılı olmanın ön şartı inanmak. Biz de çok kısa sürede TOBB ETÜ fakültelerini hayata geçireceğiz. Geçen hafta içerisinde TOBB ETÜ Genel Sekreteri Adem Şahin ile TOBB’dan iki üye ve projenin müellifi ile mimarının katılımıyla bir toplantı yaptık. İhtiyaçlar belirlendi ve proje üzerindeki tadilat çalışmasına başlandı. Hızlı bir şekilde inşaata başlayacağız” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Sivas Ticaret ve Sanayi Odası STSO Musa Emmioğlu Cenan Coşman
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan