Ülkü Ocakları Abdullah Öcalan'la Görüşülmesini Protesto Etti

Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Cengizhan Uludağ, PKK’nın kurucusu Abdullah Öcalan’ın işlenen birçok cinayetin azmettiricisi, sayısız katliam emri veren olduğunu söyleyerek, "Kendisinin müebbet hapis yattığını unutup, kendine asılsız güç vehmeden şartlar sıralar, yol haritaları sunar hale geldi" dedi.
Bu haber 21 Ocak 2013, Pazartesi 21:06:44 eklenmiştir.

Sivas Ülkü Ocakları Başkanı Cengizhan Uludağ, PKK’nın kurucusu Abdullah Öcalan’ın işlenen birçok cinayetin azmettiricisi, sayısız katliam emri veren olduğunu söyleyerek, "Kendisinin müebbet hapis yattığını unutup, kendine asılsız güç vehmeden şartlar sıralar, yol haritaları sunar hale geldi" dedi.

Sivas Ülkü Ocakları’na bağlı bir grup ellerinde Türk bayrakları ve afişlerle kent meydanında toplanarak, terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan ile görüşülmesini protesto etti.

Burada grup adına konuşan Ülkü Ocakları Başkanı Cengizhan Uludağ, BOP ile yaşanılan coğrafyaya şekil vermek isteyen emperyalist güçlerin bölücü terör örgütünü taşeron gibi kullandığını ifade ederek, “Bunun yanında her türlü insan ticareti ile her türlü kaçakçılığı meslek edinen PKK çok büyük paraları kontrol etmektedir. Sırf bu açıdan bakıldığında bile ‘İmralı canisinin’ terörün çözümüne katkı sağlayamayacağı aşikardır.
Ayrıca katilin devletine bağlı bölge insanının tek temsilcisi olarak kabul edilmesi Türk milletinin aklıyla alay etmek anlamına gelmektedir. PKK terör örgütü barışın, kardeşliğin ve Türk milletinin baş düşmanıdır. Buna rağmen açılım projesi ısrarla sürdürülmektedir. Bin yıllık kardeşliğimiz hırpalanmakta, milli birliğimiz dağıtılmakta, geleceğimiz yok edilmek istenmektedir” dedi.

Abdullah Öcalanın özgürlüğe kavuşarak siyasete taşınması ve PKK’nın affedilmesiyle ilgili söylentilerin can sıkıcı olduğunu ifade eden Uludağ, “Anadilde eğitim isteklerinin karşılık bulduğu, özerkliğe kapı aralandığını görmek ve bağımsız Kürdistan lafını duymak öfkemizi kabartmaktadır.
Millet olma bilincinin tahrip edilmesi, alt etnik grupların okşanarak palazlandırılması, toplumun parçalanmasının meşrulaştırılması kanımızı dondurmaktadır. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan ile müzakere edilemeyeceği ile ilgili itirazımızı yüksek perdeden dillendirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

ETİKETLER : Sivas Ülkü Ocakları Cengizhan Uludağ
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan