Milano Ticaret Odası İle Ortak Proje

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Milano Ticaret Odası arasında imzalanan antlaşmayla ‘Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Yolu ile Sivas Girişimci Topluluğunun Rekabetçiliğinin Desteklenmesi’ projesinin startı verildi.
Bu haber 31 Ocak 2013, Perşembe 22:36:35 eklenmiştir.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Milano Ticaret Odası arasında imzalanan antlaşmayla ‘Yenilikçi Sürdürülebilir Kalkınma Yolu ile Sivas Girişimci Topluluğunun Rekabetçiliğinin Desteklenmesi’ projesinin startı verildi.

Avrupa Birliği Türkiye Forumu Hibe Programı kapsamında düzenlenen projenin tanıtım toplantısı Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.Toplantıya, Milano Ticaret Odası-Formaper yetkilileri Olga Nogaeva ve Davide Branco ile projenin yerel paydaşları olan Valilik, Belediye, Üniversite, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, KOSGEB ve Oran temsilcileri katıldı.

Türkiye ile İtalya arasında düzenlenen 65 proje içerisinde seçilen 21 projeden birisi olan bu proje bir yıl sürecek.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Yıldırım,"Projenin Türkiye-AB oda geliştirme programlarının, oda ve borsaların hizmet kapasitesinin gelişmesine çok ciddi katkılar sağlayacaktır" dedi.

Proje, Sivas bölgesinde rekabetçi ve çevreye duyarlı işletmelerin sayısının artırılmasına katkı sağlamayı amaçlıyor. İş aleminin sürdürülebilir kalkınma sorunlarına karşı farkındalık düzeyinin artırılması ve Türk ve AB odalarının ortaklık ile işbirliğinin güçlendirilmesi de projenin genel amaçları arasında yer alıyor. Proje kapsamında odamızdaki işletmelere ve girişimcilere rekabetçilik, sürdürülebilir kalkınma konusunda bilgi, danışmanlık ve eğitim verecek bir takımın yetiştirilmesi hedefleniyor.

ETİKETLER : Sivas Ticaret Borsası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan