Suşehri'ne Gençlik Spor Merkezi Kurulacak

Suşehri ilçe Kaymakamı Mehmet Demiral, ilçeye Gençlik Spor Merkezinin kurulacağını bildirdi.
Bu haber 31 Ocak 2013, Perşembe 22:37:58 eklenmiştir.

Suşehri ilçe Kaymakamı Mehmet Demiral, ilçeye Gençlik Spor Merkezi'nin kurulacağını bildirdi.

Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, Suşehri Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi, Gençlik Spor Müdürlüğü ve Mal Müdürlüğü yetkilileriyle makamında bir araya gelerek Suşehri’ne kurulması planlanan Gençlik Spor Merkezinin yeri konusunda istişare toplantısı yaptı.

Konu hakkında açıklama yapan Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, “Suşehri için güzel bir hizmeti görüşmek için toplantı düzenledik. Gençlerimize müjdeli bir haberimiz var Gençlik Spor Bakanlığımız ve il müdürlüğümüzle gerekli görüşmeleri ve istişareleri yaparak ilçemize bir gençlik spor merkezi kazandırmayı planlıyoruz.
Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, sportif, sosyal, kültürel her alanda yetiştirerek onlara bu tür imkânları sağlamak için ilçemize bir gençlik merkezi yapmayı planlıyoruz. Gençlerimiz, eğitim, kültür, sosyal, spor, sanat alanlarında çeşitli eğitimler kurslar alacaklar çeşitli konularda faaliyetlerde bulunma imkânlarını yakalayacaklar” dedi.

Gençlik merkezinin amaçlarına da değinen Kaymakam Demiral, “Gençlerin serbest zamanlarında ilgi istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirmelerini sağlayacak sosyal kültürel ve sportif faaliyetlerle yönlendirmek ve yetiştirmek gençlerin vatanına ve milletine faydalı, araştırıcı, birleştirici yeteneklerini geliştirmek ve toplum hayatına gönüllü ve üretken olarak katılmalarını sağlamaktır. Bilgi ve becerilerini artırmak, gençlik merkezleri bünyesinde kurulacak gençlik kulüplerinde vasıtasıyla bağımsız gençlik teşkilatının oluşumunu sağlamak, gençlerin problemlerine yardımcı olmak, rehberlik ve danışmanlık yapmaktır” dedi.

Gençlik merkezinde; spor salonları, okuma salonları, tiyatro salonları ve kursları, müzik salonları ve kursları ile el sanatları gibi birimlerin bulunacağı belirtildi.

ETİKETLER : Suşehri Suşehri Gençlik Spor Merkezi Mehmet Demiral
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan