Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Divriği İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında makine ve ekipman alımlarıyla ..
Bu haber 06 Temmuz 2012, Cuma 11:55:41 eklenmiştir.

SİVAS (AA) - Divriği İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında makine ve ekipman alımlarıyla ilgili hibe desteklerinden yararlanmak isteyenlerin başvurularının 1 Ağustosa kadar devam edeceğini duyurdu.
     Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, hibe programından yararlanmak isteyenlerin 1 Ağustos mesai bitimine kadar ilçe müdürlüğüne başvurmaları istendi. Açıklamada, şöyle denildi:
     ''Başvuru sahibi gerçek ve tüzel kişiler belirtilen makine ve ekipmanlardan sadece birisi için başvuru yapabilir. Program kapsamında daha önce hibe desteğinden yararlananlar bu tebliğ kapsamında aynı makine ve ekipmana başvuru yapamazlar. Başvuracak kişi ve kuruluşlar bakanlık tarafından oluşturulan çiftçi kayıt sistemine veya bakanlık tarafından oluşturulan diğer kayıt sistemlerine kayıtlı olmak şartıyla belirtilen her bir mal grubu için gerçek ve tüzel kişiler, Türk Ticaret Kanunu'nda tanımlanan kolektif şirket, limited şirket ve anonim şirket şeklinde kurulmuş olan şirketler, tarımsal amaçlı kooperatifler, birlikler ve bunların üst birlikleri, bakanlık tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun olan ve kabul edilen proje başvurularında, hibeye esas yatırım tutarının yüzde 50'sine hibe yoluyla destek verilecektir. Hibeye esas yatırım tutarı gerçek kişiler için mal başına 50 bin lira, tüzel kişiler için mal başına 100 bin lirayı geçemez. Ancak sadece süt üretici birlikleri 100 bin liralık yatırım tutarı kadar birden fazla süt soğutma tankı alabilirler.''

ETİKETLER : divriği divriği haber
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan