SGK İl Müdürü Saffet Dinç, Abdülkadir Hastaoğlu'nu Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik Kurumu Sivas İl Müdürü Saffet Dinç, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’nu ziyaret ederek, işletmelerde çalışanların sigortalılığı konusunda görüş alışverişinde bulundu.
Bu haber 09 Şubat 2013, Cumartesi 20:25:26 eklenmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Sivas İl Müdürü Saffet Dinç, Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu’nu ziyaret ederek, işletmelerde çalışanların sigortalılığı konusunda görüş alışverişinde bulundu.

SGK İl Müdürü Saffet Dinç, SGK ile ilgili bilgi vererek, istihdamın artırılması, iş gücü kaybının önlenmesi ve çalışanların sosyal güvenlik şemsiyesi altında olmasının önemine değinerek, Sivas'taki tüccar ve çalışanlarının sigortalanmasının önemi üzerinde durdu. “ Sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaretlerimizde sosyal güvenliğin önemini anlatıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda düzenleme yapılmak suretiyle işveren, çalışan ve emeklilerimize daha etkin, daha adil ve eşit haklar sağlayan bir sistemin kurulmasına gayret ve özen gösterilmiştir. Bizlerde Sivas Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak tüccarımıza, esnafımıza ve vatandaşlarımıza daha güzel hizmet sunmanın gayreti içerisindeyiz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, SGK'nın 74 milyon nüfusa hizmet veren Türkiye'nin en önemli kurumu olduğunu belirterek, “İnsan hayatında sosyal güvenlik sistemi ve kurumunun rolü çok büyüktür. Bir mesleki veya sosyal risk yüzünden geliri veya kazancı kesintiye uğramış kimselerin başkalarının yardımına ihtiyaç kalmaksızın, geçinme ve yaşama ihtiyaçlarını karşılayan bir sistem olarak tanımlanan sosyal güvenlik kavramı, insanın doğumundan ölümüne kadar, hatta ölümünden sonra da hak sahiplerine sağlık, sigorta ve sosyal yardım alanlarında, mali açıdan sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemini hizmeti sunmaktadır. Sivas Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünün tek çatı altında toplanarak ilimize yakışır yeni bir binada hizmet vermesinden dolayımutluyuz, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ETİKETLER : SGK Saffet Dinç Abdülkadir Hastaoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan