Akbank Türkiye'nin En İyi Bankası Seçildi

Akbank, Global Banking and Finance Review 2012 yılı ''Bankacılık Ödülleri'' değerlendirmesinde 2. kez ''Türkiye'nin En İyi Bankası'' seçildi.
Bu haber 06 Temmuz 2012, Cuma 21:17:27 eklenmiştir.

İSTANBUL (AA) - Akbank, Global Banking and Finance Review 2012 yılı ''Bankacılık Ödülleri'' değerlendirmesinde 2. kez ''Türkiye'nin En İyi Bankası'' seçildi.
     Dünyanın önde gelen finans yayınlarından Global Banking and Finance Review tarafından 2012 yılı ''Bankacılık Ödülleri'' kapsamında yapılan değerlendirme sonuçları açıklandı. Global Banking and Finance Review, uluslararası bankacılık profesyonellerinin değerlendirme ve görüşleriyle en iyi bankaların ve finans kuruluşlarının belirlendiği bankacılık sektörü ödüllerinde Akbank'ı üst üste 2. kez ''Türkiye'nin En İyi Bankası'' seçti.
     Global Banking and Finance Review tarafından ödüle ilişkin yapılan açıklamada, Akbank'ın sürdürülebilir yüksek büyüme performansının yanında başarıyla uyguladığı modern Kurumsal Yönetim ilkeleri, şeffaf yönetim anlayışı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri, yenilikçi ürün ve hizmet sunumu ve üstün müşteri ilişkileri yönetimi ile bankacılık sektörüne öncülük ederek ''Türkiye'nin En İyi Bankası'' ödülünü almaya hak kazandığının altı çizildi.
     Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, Akbank'ın Türkiye'nin en modern, en yenilikçi ve dinamik kuruluşlarından biri olduğunu vurgulayarak, şunları ifade etti:
     ''Kurulduğumuz günden bu yana Türk bankacılık sektöründe pek çok yeniliğe imza attık. Bankamızın başarılı stratejisi dünyanın önde gelen üniversitelerinden Harvard'da vaka çalışması olarak okutuluyor. Türkiye'nin en değerli bankacılık markasıyız. Çalışanlarımızla birlikte başarı çıtasını ve Türk bankacılık sektörünü daha da ileriye taşımak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bankacılık hizmetlerini daha da basitleştirmek, hızlandırmak, hizmet kalitesini daha da yükseltmek amacıyla yeni projeleri hayata geçiriyoruz. Ülkemizin büyüme potansiyeline inanıyoruz. Bu yıl da yatırımlarımıza devam ediyor, 120 milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapıyoruz. Kazandığımız bu ödül dünyaya örnek yeni bir başarı hikayesi yazmak için kenetlenmiş 15 binin üzerindeki Akbank'lının kalıcı liderlik yönündeki özverisini, yaratıcılığını ve etkinliğini yansıtıyor. Bu ödül vesilesiyle başta başarılarımızın arkasındaki en önemli faktör olan Akbank'lılar olmak üzere, tüm müşterilerimize, hissedarlarımıza ve diğer paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.''

ETİKETLER : akbank türkiye en iyi bankası
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan