MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Erdem Sivas'ta

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Mustafa Erdem, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ni ziyaret etti.
Bu haber 17 Şubat 2013, Pazar 23:15:09 eklenmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Mustafa Erdem, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ni ziyaret etti.

Erdem, burada yaptığı açıklamada, “PKK’nın bu devletle, bu milletle hiçbir ortak bağı yoktur” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Mustafa Erdem “İslam’da Milliyetçilik” adlı konferansa konuşmacı olarak katılmak üzere Sivas’a geldi. Erdem, konferans öncesi Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ederek şehit aileleri ile bir araya geldi.

İlk olarak dernekte bulunan Şehitler Müzesi'ni ziyaret eden Erdem'in, müzede bulunan manevi atmosferden oldukça etkilendiği gözlendi.

Ziyarette konuşan Mustafa Erdem, “Bugün terör denilen belanın kökünün dışarıda olduğu, bu alçakların dışarıdaki hainlerle Türkiye üzerinde emeli olanlar tarafından beslendiği bilinirken hala onları affetmeye, hala onları bağışlamaya, hala onlarla müzakere masasına oturmak için medyayı kullanmaya kalkanların şu acı tabloyu, şu acı manzarayı görmesi, zerre kadar imanı varsa bundan ibret alması lazım. 'Analar ağlamasın, gözyaşları akmasın, kan akmasın' diyenler, kanın niçin aktığını sorgulamaktan acze düşmüştür” ifadelerini kullandı.

Teröristleri affetmek adına çeşitli yasaların çıkarılması için uğraşıldığını savunan Erdem, “Teröristi affetmek için çeşitli yasalar çıkarmak devlet adamlığı değil, devlete sahip çıkmak değil, Türkiye devleti için bir zuldür” diye konuştu.

PKK’nın bu devletle, bu milletle hiçbir ortak bağının olmadığını ifade eden Erdem, “Sayın Başbakan dağdakilerin İslam dışı inanışlarla orada olduğunu söylerken, onların Meclis'teki uzantıları kendilerinin sosyalist gelenekten geldiklerini ve ateist olduklarını bağırıp dururken, yüzde 100'üne yakını Müslüman olan Güneydoğu insanıyla PKK arasında bir ilişkinin olmadığını anlamak için daha ne gerekiyor?
Başka şey söylüyorum size; bu insanların temsilcisi olarak PKK’yı almanın, muhatap kabul etmenin ve onlarla müzakere etmenin akla, İslam’a, insana ve devlet adamlığına yakışır tarafı var mı? Ben açıkça ifade etmek istiyorum. İnsan olarak da Sayın Başbakan ve yanındakilerin de buna inanmayacaklarını ama geçmişte iktidar uğruna verdikleri taahhüt için buna mecbur olduklarını düşünüyorum” iddialarında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Erdem'in konuşmaları sırasında bazı şehit aileleri gözyaşlarını tutamadı.

ETİKETLER : Mustafa Erdem
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan