İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları Yaşanmadan Önlenecek

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından “ İş Sağlığı ve Güvenliği “ konulu bir seminer düzenlendi.
Bu haber 06 Mart 2013, Çarşamba 18:32:22 eklenmiştir.

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği tarafından “ İş Sağlığı ve Güvenliği “ konulu bir seminer düzenlendi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından hazırlanan 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunun yürürlüğe girmesinin ardından bu konuda esnafları bilgilendirmek isteyen SESOB, oda başkanları ve yönetim kurulu üyelerine yönelik olarak seminer düzenledi
SESOB salonunda gerçekleştirilen seminerin açılış konuşmasını yapan SESOB Başkan Vekili Ali Kılıç, kanunun amacının işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için işveren ve çalışanlarının görev, yetki ve sorumluluklarını kapsadığını söyledi.

İş sağlığı ve güvenliği kanununun tüm esnafları ve işletmeleri ilgilendirdiğini vurgulayan Kılıç, iş sağlığı anlamında gerekli önlemleri almayan ve yükümlülüklerini yerine getirmeyenlerin ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalabileceğine vurgu yaparak eğitimin önemine değindi. Kılıç, esnaf temsilcilerini bilgilendiren uzmanlara da teşekkür etti.

Sağlık Meslek Yeksek Okulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Çetin ise, iş sağlığı ve güvenliğinin önemine değindi. Çetin, “30 Haziran 2012 ‘de 6331 sayılı kanun yürürlüğe girmiştir. İş Sağlığı ve Güvenliği kanunu ile artık çalışan herkesin kanun kapsamına girdiğini, patronundan, personel müdürüne ve işçisine kadar herkes kanun kapsamına girmiştir. Bu kanun ile iş kazaları ve meslek hastalıkları yaşanmadan bu sıkıntıları oluşturan etkenlerin ortadan kaldırılması ve iş sağlığı ile güvenliği uzmanlarının bu durumları en başından tespit ederek önlem alabileceklerdir. Yani testi kırılmadan önlemi alınacak” dedi.

Seminerde, İş Güvenliği Uzmanı Cevdet Kaya, İşyeri Hekimi Sait Özgüvercin ve Anadolu Etkin Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Nurcan Türkoğlu İş Sağlığı ve İş Güvenliğinin getirdiği yükümlülükleri anlattılar.

ETİKETLER : İlhan Çetin Cevdet Kaya Sait Özgüvercin Nurcan Türkoğlu Ali Kılıç SESOB
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan