Başkan Doğan Ürgüp Mahalle Toplantılarına Devam Ediyor

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından mahalle teşkilatlarıyla bölgesel istişareler Mimar Sinan Mahallesi ile Diriliş Mahallesi Bölge İstişare Toplantısıyla devam etti.
Bu haber 11 Mart 2013, Pazartesi 23:42:33 eklenmiştir.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanlığı tarafından mahalle teşkilatlarıyla bölgesel istişareler Mimar Sinan Mahallesi ile Diriliş Mahallesi Bölge İstişare Toplantısıyla devam etti.

Düzenlenen toplantıya Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Belediye Başkan Yardımcıları, Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Başkanı Aytekin Kulmaç, Büyük Birlik Partisi ( BBP ) Merkez İlçe Başkanı Ömer Ağdoğan, Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu, Mimar Sinan Mahalle Muhtar Vekili Cihan Çağlayan, Diriliş Mahallesi Muhtarı Ahat Koç, ile çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Toplantıda ilk sözü alan Mimar Sinan Mahalle Muhtar Vekili Cihan Çağlayan mahalle sakinleri olarak belediyenin çalışmalarından çok memnun olduklarını belirterek "68 yaşındayım. Birçok belediye başkanı gördüm. Samimi olarak şunu itiraf etmeliyim sayın belediye başkanımızı yaptıkları takdire şayan işlerinden dolayı kutlarım.
Bir Sivaslı olarak bir üzüntüm var çaresi var mı bilmiyorum Sivas denince dışarıda akla cıbıllar parkı gelir, hemşeriler karşılaşınca cıbıllar parkındaki anılarından bahsederlerdi, yaşlılarımız kale Camiinde namazlarını kılar orada çay içer ağaçların altında sohbet ederlerdi. Şimdi o imkânı bulamıyoruz güneşten dolayı oturamıyoruz bunun düzeltilmesinin bir yolu var mı diyerek isteklerini belirtti.

Mahalle sakinlerine yönelik olarak belediye çalışmalarında herhangi bir eksiklik olması halinde hemen belediye ile irtibata geçilmesinin isteyen Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Ağdoğan, "Mahalleniz, yapılaşma ve alt yapı olarak şehrin en rahat ve en az eksiği olan mahallelerinden birisidir. Bugün bu toplantı vesilesi ile geldiğim mahallenizde bu durumu yerinde gördüm ve temizlik, asfalt, kaldırım konularında eksikliklerin fazla olmadığını tespit ettim.
Bütün bunlara rağmen partimizin mahalle başkanları vasıtası ile Sivas’ın bütün mahallelerindeki eksik ve noksanlıklar hakkında azami derecede bilgi sahibi olmak ve bu eksik ve noksanlıkları süratle çözmek adına gerekli çalışmayı her zaman yapıyoruz. Büyük Birlik Partisi olarak hemşerilerimizden tek beklentimiz, Sivas için çalışanlarla, çalışıyormuş gibi yapanları iyi tespit etmeleridir.
Bu şehri, bu şehrin insanını düşündüğünü söyleyip, sırf kendi siyasi ikbal hesapları adına bu şehrin hayrına olacak projelere karşı çıkarak bu projelerin hayat bulmaması için olmadık fitneleri çıkarıp olmadık entrikaları yapanları, hayır ve şer için çalışanları iyi analiz etmelerini ve bu analizlerine göre değerlendirme yapmalarını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Mimar Sinan Mahallesi ve Diriliş Mahallelerinde belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Ürgüp ise " Bu mahallelerde yeni içme suyu hattı 6500 metre, yeni yağmur suyu hattı 2850 metre, kanalizasyon hattı 300 metre, parke döşeme 31.681 metrekare, bordür döşeme 18.248 metrekare, stabilize yol yapımı 24.670 metrekare, 7.000 metrekare yol iyileştirme olmak üzere büyük ölçüde hizmetler yapılmıştır.
Mimar Sinan ve Diriliş mahallelerimizde 6 ayrı parkta revize çalışmalarımız yapılmıştır.80. Yıl İlköğretim Okulu yanındaki parkta 450 metrekare bir futbol sahası yaptık, çocuk oyun alanlarında iyileştirme çalışmaları yaptık, oyun gruplarını yeniledik. Toplamda 11750 metrekare park alanı yapılmış olup bu çalışmalara bir adet futbol sahası, 4 çocuk oyun alanı, 2 adet egzersiz sahası yapılmıştır.
2013 yılı planlamamızda Diriliş Mahallesi 4. 9. ve 25. sokaklardaki parkları revize edeceğiz. Ayrıca Diriliş Mahallesi muhtarımızın bu yıl içerisinde bizden talep ettikleri işleri de yapacağız" dedi.

Belediye olarak yaptıkları imar revizyonuyla Sivas'ın daha güzel bir görünüme sahip olacağını belirten Başkan Ürgüp, şu ifadeleri kullandı:
"Sivas belediyesi olarak en önemli projemizi imar revizyon planı olarak tasarladık. İmar revizyon planı 1982 yılında başladı 1984 yılında bitti. 84 yılından bu güne 28- 30 yıl geçti ama bir şey yapılmadı. Bu plan 2005 yılında yenilenmesi gereken bir plandı, ama öylece bırakıldı. Bugün imar revizyon planının 1/5000 liği meclisten geçti 1000 lik etaplar 4 ‘e bölündü 2 tanesi onaylandı 3. sü askıda.
İnşallah bunların hepsi onaylandıktan sonra, şehirde yeni adalar oluşacak, yeni inşaat alanları oluşturulacak, bitişik nizamda yapılaşmamış olan alanlarda ayrı nizamlara geçilecek, yollar genişleyecek bazı alanlar imara açılacak, bazı alanlarda emsal artışı olacak. Ben net bir insanım lafı evirip çevirip kıvırmayı sevmem.
Yapacağımız işi yaparım derim, yapamayacağım işi yapamam derim. Benimle muhatap olanlar hep bunu görmüşlerdir. Biliyorsunuz, 2000 yılında kararı alınan Eski Sanayi ile ilgili kentsel dönüşüm kararı aldılar uygulamadılar. İşte Burada Doğan Ürgüp'ün farkı ortaya çıkıyor, cesaretli yani yılmayan, hiçbir şeyden emeğini esirgemeyen, çok çalışan. Arkadaşlar bana gücü çalışkanlığında diye bir slogan üretmişler.
Bir güç varsa Allahın izniyle, çok çalışıyoruz, aşağı yukarı iki insan mesaisiyle çalışıyorum. Bunu sizin için severek yapıyorum. Bunun karşılığını ben Allah'tan bekliyorum, bana Allah razı olsun demeniz yeterli, mezarlığa gidince geçmişlerime okumanız da benim için büyük şereftir.

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp'ün sunumunun ardından mahalle sakinlerinin istek ve dilekleri dinlendi. Başkan Ürgüp, herkesle tek tek ilgilendi. Çeşitli konularla ilgili belediye yetkililerine talimatlar verdi. Mahalle sakinleri Başkan Ürgüp' e ilgisinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

ETİKETLER : Doğan Ürgüp Aytekin Kulmaç Mimar Sinan Mahallesi Cihan Çağlayan istişare toplantısı Diriliş Mahallesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan