İstanbul’da İş Güvenliği Kursu Konusunda Tema Akademi Öne Çıkıyor

Her birey güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmak ve kendini güvende hissetmek ister. Bu amaçla az, tehlikeli ..t
Bu haber 23 Aralık 2014, Salı 19:30:09 eklenmiştir.

Her birey güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmak ve kendini güvende hissetmek ister.  Bu amaçla az, tehlikeli ve çok tehlikeli olarak sınıflandırılan iş yerlerinde iş kazalarının olmasını önlemek, bu amaçla risk analizleri yaparak gerekli önlemler almak, işveren ve  çalışanları bilinçlendirmek  amacıyla  6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası çıkarılmıştır. Bu yasa kapsamında bütün iş yerleri iş güvenliği kurs una katılarak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tafından yapılan sınavda başarılı olup iş güvenliği uzmanı sertifikasına sahip bir iş güvenliği uzmanı çalıştırmak zorundadır.

 

Türkiye tarihinin en acı ve hafızalardan silinmeyecek iş kazalarını son iki yıl içinde yaşadı. Konya’nın Ermenek  ve Manisa’nın Soma ilçelerinde bulunan madenlerde yaşanan iş kazalarındaki ölümler tüm halkımızı yasa boğdu. Malesef yaşanan bu facialar varolan yasaların işverenler tarafından ne kadar uygulandığı ve işyerlerinin devletin yetkilendirdiği müfettişler tarafından ne kadar denetlendiği  sorusunu gündeme getirdi.  Yeni yasa ile işverenlere getirilen ağır yaptırımların sözde kalmaması, uygulama geçirilmesi iş kazalarının en aza indirilmesinde önem arz etmektedir.Yeni yasada belirtildiği gibi 2014 yılının Temmuz ayından itibaren 50’den fazla işçi çalıştıran işyerleri iş güvenliği uzmanı ve iş yeri hekimi çalıştırmak zorundadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylı iş güvenliği uzmanı veya iş yeri hekimi sertifikasına sahip olabilmek için ilk aşama bir iş güvenliği kursuna katılmaktır. Yeni yasa kasapmında iş güvenliği kursu veren bir çok eğitim merkezi kurulmuştur. İş güvenliği kursları ücretli olup, toplam 220 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Bu alanda İstanbul’da hesaplı ücret politikası ve kaliteli eğitimleri ve uzman kadrosu ile dikkat çeken Tema Akademi İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Merkezidir.

 

İş güvenliği eğitimimiz, diğer eğitimlerimiz ve hizmetlerimiz ilgili ayrıntılı bilgi almak için  Tema Akademi İş sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Merkezinin 0212 5443900 ya da 0542 5327713 nolu telefonlarından bize ulaşabileceğiniz gibi her türlü bilgiyi içeren temaakademi.com.tr adresli web sayfamızda da her türlü bilgi yer almaktadır. Merkezimizden iş güvenliği kursumuz ve iş yeri hekimliği eğitimlerimiz hakkında bilgi almadan karar vermemenizi tavsiye ediyoruz.

ETİKETLER : tema akademi iş güvenliği kursu iş güvenliği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan