Kahvaltı Yapmak Öğrencinin Notunu Artırıyor

Araştırmacılar kahvaltının çocukların daha iyi notlar almasına yardımcı olduğu konusundaki en belirgin kanıtı bulduklarını söylüyorlar.
Bu haber 2015-11-24 00:23:49 eklenmiştir.

Araştırmacılar kahvaltının çocukların daha iyi notlar almasına yardımcı olduğu konusundaki en belirgin kanıtı bulduklarını söylüyorlar.

Cardiff Üniversitesi'ndeki geniş kapsamlı çalışmada Galler bölgesinde yaşayan 9-11 yaşlarındaki 5 bin çocuktan 24 saat içerisinde yedikleri her şeyi bir kağıda kaydetmeleri istendi.

Çalışmanın sonuçlarIna göre kaliteli bir şekilde kahvaltı yapan çocukların kahvaltı yapmamış olan çocuklara göre göre ortalamanın üstünde not olma ihtimalleri iki katına çıkıyor.

Çalışma 6-18 ay boyunca sürdürüldü. Buradaki anahtar kelime "kalite". Kahvaltı olarak şeker ya da abur cubur yiyen çocukların notlarından herhangi bir ilerleme görülemedi. Kahvaltıyı bu şekilde geçiştiren çocukların oranı %20 civarında.

Bu sonuçlar öğrencilerin yedikleri ile okuldaki başarıları arasındaki bağı gösteren en somut kanıtlar olarak gösterildi.

Okul müdürlerinden biri ise öğretmenlerin kahvaltı yapmayan öğrencileri kolayca tespit edebileceğini belirtti. Çoğu ögrenci saat 10 gibi cansızlaşıp gevşiyor. Bunu davranışları ve konsantrasyonlarındaki eksiklikten anlayabilirsiniz diye ekliyor müdür.

Öğretmenler okula aç gelen öğrencilerin günde yaklaşık olarak 2 saatlik öğrenme sürelerinin bu sebepten verimsiz geçtiğini gözlemlediklerine işaret edip ebeveynleri bu konuya hassasiyet göstermeleri hususunda uyarıyorlar.

ETİKETLER : kahvaltı not eğitim
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan