İnşirah suresi faziletleri ve faydaları

Selamete çıkmak isteyen, kalp ve iç daralması çeken kimselere din alimleri İnşirah Suresi’ni okumasını tavsiye etmektedir.
Bu haber 2016-07-03 02:04:45 eklenmiştir.

Selamete çıkmak isteyen, kalp ve iç daralması çeken kimselere din alimleri İnşirah Suresi’ni okumasını tavsiye etmektedir. Kişilerin işlerini kolaylaştıran, rızıklarının arttırılmasını sağlayan, kalp darlığı ve iç sıkıntısından kurtaran İnşirah Suresi çeşitli faziletlere sahiptir. Kur’anı-ı Kerim’in 94. Suresidir. Mekke’de inmiştir. 8 ayetten oluşmaktadır. 

Peygamber Efendimiz, İnşirah Suresi’nin birçok kolaylık getirdiğinden bahsetmekte ve devamlı okunmasında fayda olduğunu duyurmaktadır. Yüksek ilim bilgisi alan, değerli keşifler bulan kişilere bunları hazmetmeleri için İnşirah Suresi’ni okumaya devam etmeleri tavsiye edilmektedir. Her gün duha vakti girdiğinde İnşirah Suresi’ni 200 kere okumaya devam eden kişilere, güzel durumlar ile karşılaşacakları müjdelenmektedir.

Bir dileğinin gerçekleşmesini isteyen kişilere din alimleri inşirah suresi okumalarını tavsiye etmektedir. Dilek gerçekleşmesi amacı ile İnşirah Suresi okuyacak olan kimse öncelikle iki rekat dilek namazı kılar. Namazın ardından besmele çekip 152 defa İnşirah Suresi okuduğunda, Allah’ın izniyle dileği gerçekleşecektir. Namaz kılan kimseler, her kıldığı namazın ardına İnşirah Suresi okurlarsa, Allah onların işlerini kolaylaştıracak, rızkını çoğaltacak, kalp ve iç sıkıntısını giderecektir. 

Bunalımda olan, depresyon hastalığı geçiren, başı ve kalbi daralan kişiler her gün İnşirah Suresi’ni okumaya devam ederlerse ruhsal sıkıntılarda sıyrılıp, refaha ereceklerdir. Manevi dünyasını güçlendirmek isteyen, maneviyata yönelmeyi amaçlayan kişilere din alimleri günde 70 defa İnşirah Suresi okumalarını tavsiye etmektedir.

Herhangi bir istek için muradları olan kişiler, İnşirah Suresi’ni her gün devamlı okumaya devam etmelidirler. Din alimleri, devamlı İnşirah Suresi’ni okuyan kişilerin Allah’ın izniyle muradlarına ereceklerini söylemektedir. Rızkın çoğalması, baş darlığı, iç sıkıntısı, kalp daralmasının giderilmesi, ummadığın yerden rızık kapısı açılması, işlerin kolaylaşması amacı ile 5 vakit namazın ardından inşirah suresi ya da nazar duası gibi önemli dualar okunarak dua edilmelidir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan