Abdüllatif Şener: Cumhurbaşkanlığı Konusunda Kimse Görüşmem Olmadı

Bir süredir bulunduğu yurtdışından Türkiye’ye dönen Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ..
Bu haber 15 Temmuz 2012, Pazar 23:51:39 eklenmiştir.

Bir süredir bulunduğu yurtdışından Türkiye’ye dönen Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanlığı adaylığına, CHP ile MHP’nin ortak adayı olarak kendisinin gösterileceği iddialarına dair kimseyle görüşmesinin olmadığını söyledi.
Memleketi Sivas’a gelerek partisinin İl Başkanı Ahmet Eymir’in oğlu Oğuzhan Eymir ile Rukiye Düzardıç’ın nişanına katılan TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Şener, dil tahsili için bir süredir İngiltere’de olduğunu belirterek, Türkiye’nin siyasetini uzaktan izleme fırsatı bulduğunu belirtti. Demokratik toplumlarda iktidarın eleştirilebildiğini fakat Türkiye’de bunun olmadığını savunan Şener, “Türkiye’de savaş çığlıkları atılıyor ve maalesef tek bir sivil toplum kuruluşu, küçük bir vatandaş grubu, basın, aydınlar savaş çığlıklarının ardından ‘Bu yanlıştır, protesto ediyorum’ diyemiyor, hiçbir eylem ortaya koyamıyor. Bu ne biçim ülkedir? Türkiye’de demokratik bir ortam olsaydı böyle bir durum yaşanmazdı. Ölü toprağı serpilmiş adeta. Ülkenin geleceği felakete sürüklenirken bile kimse buna tepki gösteremiyor” dedi.
Ortadoğu’daki iç çatışmanın ardından İsrail’in mesafe katedeceğini ve Kudüs’ü Müslümanlardan arındırıp başkent olarak ilan edeceğini iddia eden Abdüllatif Şener, “Nedir şu Ortadoğu’da olup bitenler? Bir başka ülkeyi karıştırmak, NATO’nun askeri güçleriyle birlikte Libya’da vatandaşları katletmek, doğrudan yönetime müdahale etmek? Bu Türkiye’nin yapacağı iş olamaz. Suriye sınırına askeri yığınak yapıyor Türkiye. Neden? Başbakan istedi diye. Ben soruyorum; İsrail uluslar arası sularda sivil bir gemimizi bastı. 9 vatandaşımız katledildi, onlarca vatandaşımız yaralandı, 600 vatandaşımızın eline İsrail kelepçeleri taktı ve dünya televizyonları gözü önünde esir muamelesi yaptı. 80 yıldır Türkiye’nin onurunu, gururunu bundan daha fazla incitecek hiçbir hadise meydana gelmemiştir. İsrail’in bu katliamı karşısında neden sayın başbakan askeri yığınağını İsrail’e karşı göstermedi? Suriye’ye gürlediği gibi neden İsrail’e gürleyemedi? Şimdi Kuzey Afrika’dan Afganistan’a kadar İslam dünyasını karıştıran küresel güçlerin emellerine hizmet etmeyi niçin üstlenmiştir? Küresel güçlerin taşeronluğuna niçin soyunmuştur sayın başbakan?” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanlığı adaylığına, CHP ile MHP’nin ortak adayı olarak kendisinin gösterileceği iddialarının sorulması üzerine kimseyle görüşmesinin olmadığını ifade eden TP Genel Başkanı Abdüllatif Şener, “Şuanda mevcut milletvekillerinin veya bazı partilerin bu konuda nasıl bir tutum takınacakları konusunda benim herhangi bir değerlendirme yapmamın doğru olmadığı kanaatindeyim” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Şener, Oğuzhan Eymir ile Rukiye Düzardıç’ın nişan yüzüklerini taktı.

ETİKETLER : sivas sivas haber abdüllatif şener cumhurbaşkanlığı adaylığı ahmet eymir oğuzhan eymir rukiye düzardıç
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan