Suşehri Devlet Hastanesi'ndeki Çağrı Cihazı Sistemi Geliştirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve hastanelerde uygulanan çağrı cihazı sistemi Suşehri Devlet Hastanesi’nde geliştirildi.
Bu haber 23 Temmuz 2012, Pazartesi 14:47:05 eklenmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve hastanelerde uygulanan çağrı cihazı sistemi Suşehri Devlet Hastanesi’nde geliştirildi.
Suşehri Devlet Hastanesi’nde mevcut bulunan çağrı cihazı sistemi sayısı artırılarak mavi kod, pembe kod ve beyaz kod olarak uygulanmaya başlandı. Suşehri Devlet Hastanesi Müdürü İzzet Seller sistem hakkında bilgi vererek, Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ve hastanemizde uygulanan çağrı cihazı sistemi 3 kod şeklinde ilgili branş hekimlerine, hemşirelik birimine ve güvenlik birimlerine dağıtıldı. Hastane içerisinde başka bir serviste görev yapan çağrı cihazı taşıyan birimler ve hekimlerimiz çağrıya göre hareket ederek hastane içerisinde yaşanan acil durumlara müdahale etmektedirler. İlk etapta 6 adet dağıtılan çağrı cihazımız hastanemizdeki hekim sayısı arttıkça çoğaltılacaktır. Mavi kod hastane içerisinde acil müdahale bekleyen hastaların kodu olarak geçmektedir. Çağrı cihazı bulunan hekim bu kodla birlikte acil hasta olan vatandaşa müdahale etmektedir. Pembe kod uygulamasında ise hastane içerisinde yeni doğan bebek ve çocuk kaçırma olayları konusunu ilgilendirmektedir. Bu çağrıda da güvenlik birimleri ve hemşirelerimiz harekete geçmektedir. Beyaz Kod uygulamasında ise hasta ve hasta yakınlarını kapsamaktadır. Ayrıca personele karşı şiddet, hırsızlık, cinsel taciz gibi güvenlik ve idari personeli harekete geçirir. Bu sistem sayesinde artık Suşehri Devlet Hastanesi idari kadrosu, hekimler ve güvenlik birimleri koordineli bir şekilde çalışmalarını yürütebilecekler” dedi.
 

ETİKETLER : suşehri suşehri haber suşehri devlet hastanesi suşehri devlet hastanesi çağrı sistemi izzet seller mavi kod pembe kod beyaz kod
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan