Bireysel Sulama, Makine ve Ekipman Alımı Başvuruları Başladı

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, bireysel sulama, makine ve ekipman alımı müracaatlarının başladığını bildirdi.
Bu haber 07 Ağustos 2012, Salı 19:00:02 eklenmiştir.

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, bireysel sulama, makine ve ekipman alımı müracaatlarının başladığını bildirdi.
Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’in Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini kaydeden Sivas Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama tesisleri ve makine ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir seviyeye getirmek için sulama makine ve ekipmanlarının alımının desteklenmesine ilişkin usul ve esasları belirleyen ‘KKYDP Kapsamında Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Hibe programından yararlanmak isteyenlerin 30 Ağustos tarihi mesai bitimine kadar il ve ilçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekmektedir” dedi.
Aslan, gerçek ve tüzel kişilerin Sulama Kooperatifleri ve Köylere Hizmet Götürme Birlikleri programdan yararlanmak üzere başvuru yapabileceğini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER : sivas sivas gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü ihsan aslan bireysel sulama makine ekipman alımı kkydp köylere hizmet götürme birliği
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan