Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan: Ne Yaparlarsa Yapsınlar Avuçlarını Yalayacaklar

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, son günlerde artan terör olaylarına değinerek, “Ne yaparlarsa yapsınlar avuçlarını yalayacaklar” dedi.
Bu haber 08 Ağustos 2012, Çarşamba 22:22:36 eklenmiştir.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, son günlerde artan terör olaylarına değinerek, “Ne yaparlarsa yapsınlar avuçlarını yalayacaklar” dedi.
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Sivas’a gelen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Ön Yıldız San. Tic. Ltd. Şti.’yi, Lefaks Tekstil Dış. Tic. Ltd. Şti.’yi gezerek yetkililerden bilgi aldı. Yılmaz ve Çağlayan, çalışanlarla sohbet ederken, Lefaks Tekstil Dış. Tic. Ltd. Şti.’de Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi. Daha sonra kuyumcu ve mağaza açılışı gerçekleştiren bakanlar, AK Parti İl Teşkilatı’nı ziyaret etti. Burada konuşan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, dünyanın ekonomide Türkiye’nin gerçekleştirdiği büyümeyi konuştuğunu söyleyerek, “Gerek ihracat, gerek istihdam konusunda Allah’ımıza şükürler olsun, her geçen gün yeni yeni başarılara sahne oluyoruz ve bugün gerçekten tüm dünya Türkiye mucizesini konuşuyor. Türkiye sadece mal ihracatı, hizmet ihracatı değil, küresel krizde başarılı olmanın ilkelerini de ihraç ediyor. Bilhassa Arap Baharı ile beraber başlayan birçok ülkede çok yakın temaslarımız ve bu ülkelerde bizim mevcut sistemimizle ilgili KOBİ'lerle, ihracatla ilgili, devlet yönetimi ile ilgili birçok bilgi birikimini dostlarımızla, kardeşlerimizle birlikte paylaşıyoruz. Dünyanın yeniden şekillendiği bir dönemde haritada bile birçok yabancı insanın gösteremediği Türkiye’yi herkes ekonomideki başarısını parmakla gösteriyor. Gerçekten parmak ısırtacak başarılar elde ettik. Allah nazarlardan saklasın” diye konuştu.
Son zamanlarda artan terör olaylarına değinen Bakan Çağlayan, “Türk milleti, hayatı boyunca mücadelelerle geçirmiş bir millet olarak, Allah’ın izniyle inşallah bu belayı da çok kısa bir süre içerisinde defedeceğiz. Tabii sadece içerideki taşeronları olarak görmemek gerekiyor. Bunlar bilhassa Türkiye’nin büyümesinden, gelişmesinden, bölgesinde güçlü olmasından endişe edenlerin, Türkiye düşmanlarının yapmış olduğu tezgahlardır. Dikkatle izleyin, Türkiye’nin ne zaman başarısı yükselse, Türkiye’ye bu gömleği yakıştıramayanlar, bu şekilde sağından solundan ilgi çekmeye çalışırlar. Devletimiz büyük, silahlı kuvvetlerimiz, hükümetimiz yoğun bir işbirliği içinde çalışıyor. Bu yapılan saldırının temelinde getirmiş olduğumuz 6. Bölge Teşvikleri’nden dolayı o bölgeye yatırım yapmak isteyen yabancı ve yerli yatırımcıları caydırma gibi bir alçaklık olduğunu bilhassa paylaşmak isterim. Ne yaparlarsa yapsınlar avuçlarını yalayacaklar” ifadelerini kullandı.
Daha sonra 2 Temmuz 1993 yılında çıkan olaylarda 37 işinin öldüğü ve geçtiğimiz yıllarda kamulaştırılarak İl Özel İdaresi Bilim ve Kültür Merkezi haline dönüştürülen binayı gezen bakanlar, Vali Ali Kolat’tan bilgi aldı. Burada konuşan Bakan Çağlayan, “Etnik kökeni ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, Türk olsun, Kürt olsun, Arap olsun, her ne kökene sahip olursa olsun, rengi ne olursa olsun, dili ne olursa olsun, Alevi olsun, Sünni olsun yeter ki bu milletin birlik beraberliğinden, bölünmez bütünlüğünden, şanlı ve şerefli bayrağından yana olsun. Bütün herkesin başımızın üzerinde yeri var, bizim anlayışımız bu” dedi.

ETİKETLER : Sivas Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Zafer Çağlayan Sivas'ta Terör Açıklaması İsmet Yılmaz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan