Sivas'ta Hudutsuz Yem Bitkileri Üretimi Projesi Çalışmaları Başladı

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü TAD Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Hudutsuz Yem Bitkileri Üretimi ..
Bu haber 30 Ağustos 2012, Perşembe 17:23:59 eklenmiştir.

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü TAD Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Hudutsuz Yem Bitkileri Üretimi Projesi’nin çalışmalara başladığı belirtildi.

Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü TAD Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ülke hayvancılığının geliştirilmesinde çözülmesi gereken en önemli sorunlardan birinin kaliteli, ucuz ve bol kaba yem ihtiyacının düzenli karşılanması olduğu belirtilerek, bu amaca yönelik olarak uygulanan projelerden biri olan Hudutsuz Yem Bitkileri Üretimi Projesi’nin çalışmalara başladığı vurgulandı.

Açıklamada, “Mevcut tarımsal üretim sahalarında tarımsal alanlar arası sınırlardan ve parçalılıktan oluşan üretim ve verim kayıplarının önüne geçilmesi, atıl vaziyette bulunan arazilerin ülke tarımına kazandırılması, köylerde sosyo-ekonomik yapıyı da olumlu yönde etkileyecek bir projedir.
Projenin sürdürülebilirliği açısından üretimde belirlenen bölgelerde oluşturulacak bir organizasyon yapısı ile özel sektörün de projenin içinde yer alması amaçlanmaktadır. Projenin uygulamaya sokulması ile gerek bölge halkının gerekse özel sektörün ihtiyaçları tam anlamıyla karşılanacak.
Ülke hayvancılık sektörü açısından da uzun zamandır var olan kaliteli kaba yem açığına çözüm bulunmuş olacaktır. Bu kapsamda projenin gerek topografik, gerek sosyal yönden uygulanabilir olacağı düşünülen tarım arazilerinin bulunduğu bölgelerden Yıldızeli, İmranlı, Zara İlçelerinde bölge halkını bilgilendirme toplantıları yapılmış ve etüt çalışmalarına başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER : Sivas Sivas Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hudutsuz Yem Bitkileri Üretimi Projesi Yıldızeli Zara İmranlı
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan