ORAN Tarafından Finanse Edilen Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi Sona Erdi

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nca (ORAN) finanse edilen ..
Bu haber 31 Ağustos 2012, Cuma 21:01:37 eklenmiştir.

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı'nca (ORAN) finanse edilen ‘Coğrafi Bilgi Sistemleri’ eğitimi sona erdi.

Sivas İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılan eğitiminin son gününde konuşan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, Coğrafi Bilgi Sistemi’ne 2006 yılında başladıklarını ifade ederek, sistemin tarımın her alanında fazlasıyla kullanıldığını ifade etti.

Aslan, “Arazi çalışmalarının tespitinden tutun, gıda işletmelerinin yerlerinin belirlenmesine ya da tohumluk üretim alanlarının tespitine kadar, istatistiki bilgilerin belirlenmesine kadar birçok alanda kullanabildiğimiz bir sistem. İlk olarak 2006 yılında çalışmalarına başladığımız bir konu ama kısıtlı olarak çalıştığımız bir konuydu.
ORAN'ın teknik programına başvuruda bulunarak yaklaşık 35 arkadaşımızı bu konuda eğittik ki daha iyi kullanabilsinler, elimizdeki uydu fotoğraflarını ve sayısal verileri değerlendirebilsinler istedik. 14 günlük bir eğitimde bugün son günümüz. Oldukça başarılı ve faydalı geçtiğini düşündüğümüz bir eğitim. Eğitim almış arkadaşlarımızın Sivas tarımında almış oldukları eğitimi kullanmaları ve faydalı olmalarını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Eğitimde konuşan ORAN Kalkınma Uzmanı Hande İnan Cengiz ise, organizasyonun başarıyla gerçekleştiğini vurgulayarak, "ORAN olarak 2012 teknik destek programı kapsamında İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne vermiş olduğumuz teknik desteği başarıyla yürüttüler. Organizasyonu başarıyla gerçekleştirdiler. Kurumsal kapasiteyi artıracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından slayt eşliğinde bilgiler verildi.

ETİKETLER : Sivas Sivas İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ORAN Coğrafi Bilgi Sistemleri Eğitimi İhsan Aslan Hande İnan Cengiz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2018 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan