Kitap Okuma Şenliği Başladı
Acil Müdahale Sedyesi 2013 Tasarım Ödülünü Kazandı
Oyuncak Ayı Hastanesi İle Çocuklar Doktordan Korkmayacak
Deprem Eğitim Konferansları Devam Ediyor
Bu haber 03 Eylül 2012, Pazartesi 19:54 tarihinde eklendi.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Gölova'da En Büyük Sazan Balığı Tutma Yarışması Düzenlendi

Sivas’ın Gölova ilçesinde bulunan baraj gölünde, en büyük balık tutma yarışması düzenledi.
Gölova, balık tutma yarışması, en büyük sazan balığı tutma yarışması, Gölova Baraj Gölü, İbrahim Yenidünya, Murat Angi, sazan balığı, Süleyman Demirel İlköğretim Okulu, Mustafa Bilik, Şükrü Bilik, Ahmet Budama, Osman Doğan, H

Sivas’ın Gölova ilçesinde bulunan baraj gölünde, en büyük balık tutma yarışması düzenledi.

Sivas’ta bulunan bir av bayisi tarafından geçen yıl başlatılan “En büyük Sazan Balığı tutma” yarışmasının bu yıl ki etkinliği, Gölova Baraj Gölü'nde gerçekleştirildi.

Av bayisi ve Belediye ile ortaklaşa düzenlenen organizasyonda, Sivas’tan gelen yaklaşık 200 balıkçı, Baraj gölünde en büyük sazan balığını yakalamak için çaba gösterdi.

Gölün içerisine atılan oltalarla renkli görüntülere sahne olan yarışmada, 5 kilo 270 gram sazan balığını yakalayan Murat Angi (28) isimli balıkçı, yarışmanın birincisi oldu.

Gölova baraj gölünde ilk defa gerçekleştirilen Balık tutma yarışmasının çok güzel geçtiğine değinen Gölova Belediye Başkanı İbrahim Yenidünya, Organizasyona katılan tüm yarışmacılara teşekkür etti.

Av bayii yetkililerinden Cenan Ateş yaptığı açıklamada, Olta balıkçılığına dikkat çekmek için en büyük sazan balığı tutma yarışması düzenlediklerini söyleyerek, Geçen yıl başlatılan bu yarışmanın ikinci ayağının Gölova Barajında gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Bunu geleneksel hale getirmek istediklerini ifade eden Ateş, “Amacımız Sivas’ta bu tür etkinlikleri canlandırmaktır. Yaklaşık 200 balıkçının katıldığı bu yarışmayı geleneksel hale getirmeyi hedefliyoruz. Geçen yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz bu yarışmanın devamını bu yıl ikincisini Gölova ilçemizde bulunan baraj gölünde gerçekleştirdik.” dedi.

En Küçük Yarışmacı 900 Gr Sazan Yakaladı
200 kişinin katıldığı yarışmacıların, Babasıyla birlikte katılan en küçük yarışmacısı olarak yarışmaya katılan Sivas Süleyman Demirel ilköğretim okulu 7.sınıf öğrencisi Mustafa Bilik (13) isimli küçük yarışmacı, Balık tutmayı çok sevdiğini, yarışmaya babası Şükrü Bilik ile katıldığını söyledi.

Yarışmacılardan Ahmet Budama (52) isimli vatandaş ise, 6 yıl önce başladığı balık avcılığında, 22 kilo olarak yakaladığı en büyük sazan balığını geçen yıl Şarkışla ilçesinde bulunan baraj gölünde yakaladığını ifade etti.

Gölova barajında 2 kilo 150 gr sazan balığı yakaladığını söyleyen Budama, Amaçlarının spor olduğunu kaydetti.

Yarışmada, 5 kilo 270 gr sazan balığıyla birinci gelen Murat Angi’ye av tüfeği ve kupa veridi. Yakaladığı 2 kilo 710 gr sazan balığıyla ikinci olan Osman Doğan (53), 2 kilo 220 gr sazan balığıyla üçüncü olan Hayati Kezay(46) isimli balıkçılara ise 500 TL değerinde olta takımı hediye edildi.

Yarışmaya katılan diğer yarışmacılar ise çeşitli av malzemeleriyle ödüllendirildi.Yazdır Paylaş
Diğer Haberler

Kangal Köpeği

TAVSİYE EDİLENLER
EN ÇOK OKUNANLAR