TOBB ETÜ Sivas 4 Eylül Kampüsü'nin Protokolü İmzalandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, "Terörü doğru anlayabilirsek, bunun karşısında aynen 93 yıl evvel burada ..
Bu haber 05 Eylül 2012, Çarşamba 12:16:02 eklenmiştir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, "Terörü doğru anlayabilirsek, bunun karşısında aynen 93 yıl evvel burada olduğu gibi dimdik bu işin karşısında hep beraber durabilirsek, Türkiye bu terör meselesini üstesinden gelebilir” dedi.

4 Eylül Sivas Kongresi’nin 93 yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere kentte bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen TOBB ETÜ 4 Eylül Kampüsü Protokol Töreni ve Vergi Rekortmenleri Ödül Törenine katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, teröre yüreği yanarak bakan bir insan olduğunu söyledi.

Çiçek, “Teröre kafa yormuş olan bir insanım. Terör ülkenin önündeki en önemli meseledir, kim ne derse desin. Teröre bir siyaset adamı olmanın ötesinde yakınlarını hem ASALA terörüne hem PKK terörüne vermiş olan bir aileden geliyorum. Ben meclise başkan seçildim 4 Temmuz günü.
Bir teşekkür konuşmasından sonra koşa koşa Kocatepe Camisi’ne bir şehidin cenazesine gittim. Ben terör meselesine yüreği yanarak bakan bir insanım. Bu belanın üstesinden gelinmesi lazım. Ama bu belayı iyi da iyi tanıması lazım. 30 yıldır uğraşıyoruz, doğrusunu isterseniz teröre herkes kendi bulunduğu noktadan bakıyor.
Terörü doğru anlamamız lazım. Terörü doğru anlayabilirsek, bunun karşısında aynen 93 yıl evvel burada olduğu gibi dimdik bu işin karşısında hep beraber durabilirsek, Türkiye bu terör meselesini üstesinden gelebilir” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin Suudi Arabistan ve Katar gibi beleşten bir geliri olmadığını söyleyerek, petrol veya doğalgaz satıp devletin çarkını döndürmediğini ifade etti. Çiçek, üreterek ve kazanarak ülkenin iyi bir yere gelebileceğini kaydetti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terör konusunda çözümün başka yerde aranmaması gerektiğini vurgulayarak, “4 Eylül 1919, yer Sivas. 4 Eylül 1919’da Türkiye’nin bağımsızlığının tarihi yazılmıştır. Hiçbir ülkeye ödün verilmemiştir, mandacılık reddedilmiştir.
Amerikan mandalığını, İngiliz mandalığını başta Sivaslılar olmak üzere o kongreye katılanların tamamı ellerinin tersiyle itmişlerdir. Biz çözümü başka yerlerde aramamalıyız, çözümü kendi özgür irademizle yaratmalıyız.
Hele hele 4 Eylül 2012’de başka bir yerden çözüm beklemek kendi tarihimize yakışmaz” dedi. Kılıçdaroğlu, 5 olan okula başlama yaşının 1 yıl daha ertelenmesini istedi.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ise, ihracatta bu yılın ilk 7 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12, 6 oranında arttığını belirtti.

Törende konuşan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici de, bugünlerde en çok ihtiyaç duyulan şeyin birlik ve beraberlik olduğunu vurguladı.

Törene katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 2011 yılında 1 milyon 300 bin kişiye istihdam sağladıklarını dile getirerek, 2012 yılında aynı büyümeyi göremediklerini söyledi.

Hisarcıklıoğlu, ülkedeki odalar ve borsalar birliklerinin proje yapar hale geldiğini, Avrupa’daki meslektaşlarıyla birlikte ortak projeler üretildiğini belirtti. Hisarcıklıoğlu, Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) hakkında da bilgiler vererek, danışmanlık hizmetlerinden yararlanılmasını istedi.

Sivas Valisi Zübeyir Kemelek ve Belediye Başkanı Doğan Ürgüp de 4 Eylül Kongresi’nin önemine değindi.

Konuşmaların ardından vergi rekortmenlerine plaketleri verildi. Ayrıca TOBB ETÜ 4 Eylül Kampüsü’nün protokolü imzalandı.

ETİKETLER : Sivas Cemil Çiçek İsmet Yılmaz Kemal Kılıçdaroğlu Mustafa Destici Sivas Ticaret ve Sanayi Odası TOBB ETÜ 4 Eylül Kampüsü Doğan Ürgüp Zübeyir Kemelek TOBB ETÜ Sivas ETÜ Sivas Rıfat Hisarcıklıoğlu
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan