Öğretim Üyeleri Sivaslı İşadamları İle Yemekte Buluştu

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) öğretim üyeleri, İstanbul’da bulunan Sivaslı sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.
Bu haber 25 Eylül 2012, Salı 01:12:16 eklenmiştir.

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) öğretim üyeleri, İstanbul’da bulunan Sivaslı sanayici ve işadamları ile bir araya geldi.

İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Sivas’a ve üniversiteye yapılması gerekenler konuşuldu.

Toplantıya Milletvekili Nursuna Memecan, CÜ Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İsmail Gülle, fakülte dekanları, rektör danışmanları ve öğretim üyeleri katıldı.

Rektör Danışmanı Prof. Dr Ertan Buyruk’un moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıda Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ahmet Mazlum’un üniversite ile ilgili sunumunun ardından Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Demirci Sivas'taki madenlerin nasıl ve ne şekilde değerlendirilmesi, Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Tatar ise Yıldız Dağı ve doğa sporları kompleksi, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Sarı ise yüksek teknoloji ürünleri sektörü, Prof. Dr. Işık Yılmaz ‘Santez projesi’, Doç. Dr. Nursel Develi Işıklı gıda sektörü ve Doç. Dr. Bektaş Tepe ise sakız ağacı ve safran üretimi konularında projelerini iş adamlarına aktardı.

Konuşmalarının ardından Ekonomi Bakanlığı Teşvik Genel Müdürlüğü’nden uzmanlar ve ORAN Genel Sekreteri Mustafa Palancıoğlu’nun Sivas üzerine yaptığı sunumların ardından toplantı sona erdi.

Yatırımların son aşamasının ele alınacağı toplantının ikinci ayağını oluşturacak toplantının Kasım ayı içerisinde CÜ’de gerçekleştirileceği bildirildi.


Arama Kelimeleri: Cumhuriyet Üniversitesi, Sivas, Nursune Memecan, Prof. Dr. Faruk Kocacık, Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği, İsmail Gülle, Prof. Dr. ertan Buyruk, Yar. Doç. Dr. Ahmet Mazlum, Prof. Dr. Ahmet Demirci, Prof. Dr. Orhan Tatar, Yıldız Dağı ve doğa sporları kompleksi, Prof. Dr. Hüseyin Sarı, Prof. Dr. Işık Yılmaz, Santez projesi, Doç. Dr. Nursel Develi Işıklı, Doç. Dr. Bektaş Tepe, Mustafa Palancıoğlu, ORAN, toplantı, yemek

ETİKETLER : Cumhuriyet Üniversitesi Sivas Nursune Memecan Prof. Dr. Faruk Kocacık Sivaslı Sanayici ve İş Adamları Derneği İsmail Gülle Prof. Dr. ertan Buyruk Yar. Doç. Dr. Ahmet Mazlum Prof. Dr. Ahmet Demirci Prof. Dr. Orhan Tat
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan