Suşehri Emniyet Müdürü: Birinci Önceliğimiz Okul Servisleri

Suşehri İlçe Emniyet Müdürü Cevat İratçı, “2012-2013 eğitim, öğretim yılının başlamasıyla birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak ..
Bu haber 25 Eylül 2012, Salı 22:12:16 eklenmiştir.

Suşehri İlçe Emniyet Müdürü Cevat İratçı, “2012-2013 eğitim, öğretim yılının başlamasıyla birlikte İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin kazasız belasız, huzur içerisinde eğitimlerini tamamlamaları için ilçemizde ki bütün okullarda gerekli tedbirlerimizi aldık.” dedi.

Suşehri Emniyet Müdürü Cevat İratçı, öncelikli olarak servislere önem verdiklerini söyleyerek, “2012-2013 eğitim ve öğretim sistemi yeni çıkan yasayla 4+4+4 sistemiyle değişti. Bu nedenle birinci önceliğimiz okul servisleri oldu. 66 aylık çocuklarımız hem anaokuluna hem de birinci sınıfa giden çocuklarımızı taşıyan okul servislerin de mutlaka hostes bulundurmasını gerekiyor.” dedi.

İratçı, “Çocuklarımız küçük. Dolayısıyla gerek araçtan inerken olsun gerek okul çıkışı servise binerken olsun bir yardımcıya ihtiyaç duyuyor. Suşehri küçük yer belki, dört dörtlük hostes bulamayabilirler ama en azından araçta ikinci bir kişinin bulunması çocuklarımız için daha güvenli olur. Bu kişi eşi, gelini veya çocuğu olabilir. Biz bu yönde okul servisi şoförlerini uyarıyoruz. Onlarında 2012-2013 eğitim yılında daha hassas olacaklarını ümit ediyorum. Biz gereken bilgileri servis şoförlerine verdik.” diye konuştu.

İratçı, bu yıl hem yüksek okulda hem de diğer okullarda farklı uygulamalara geçtiklerini söyleyerek, “Her okulun bir görevlisi var. Bunun dışında her okulun günlük takip edecek görevlisi var. Bir de iki okulu üç okulu motivize eden bir ekip takip ediyor. Bu yıl personel sayımız biraz daha fazla olduğu için böyle bir uygulamaya geçtik.
Sabah 08.00’den akşama kadar hangi okulun önüne giderseniz gidin, mutlaka bir veya iki görevli arkadaş var. Okullarımızın etrafında öğrencilerimize rahatsızlık verecek, kötü alışkanlıklara yöneltecek kişilere meydan vermeyecek. Yine kavga, gürültü, kız öğrencilere rahatsızlık verecek kişilere bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada müsaade etmeyeceğiz. Bununla ilgili gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu yıl okullarımızı daha sık denetim altında tutacağız.” ifadelerini kullandı.

Sıkıntılarının olmadığına değinen İlçe Emniyet Müdürü İratçı, “2012 yılında Sivas eski emniyet müdürümüz Ahmet Kemal Seyhan daha önce 6 olan araç sayımızı 8’e çıkarttı. Araç, gereç olsun polis memur arkadaşlarımız olsun hiçbir sıkıntımız yok. Bizim tek isteğimiz milli eğitim camiasıyla sık sık bir araya gelerek izlenimlerini ve gözlemlerini almak zamanında bize bilgi vermeleri. Bunun haricinde ilçemizdeki okullarımızda her hangi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Böylelikle 2012-2013 eğitim öğretim yılını kapatacağız.” diye konuştu.

Okul önlerinde ve kavşaklarda trafik ışıklarının konulmasında fayda olduğunu söyleyen İratçı, “Ama bilindiği gibi ilçede Suşehri Belediyesi’nin bir altyapı çalışması var. Yine belediyemizin bir kavşak ve ışıklandırma çalışması var. Burada benim gördüğüm en önemli sorun ışık yok. Okul önlerinde olsun, kavşaklarda olsun, dönüşlerde olsun trafik ışıkları yok ama biz okul önlerine yükseklik koyarak araçların hızını kesmek adına geçen sene çalışmamız olmuştu. Bu yıl da bu çalışmamız olacak. Suşehri Belediyesi’nin hazırladığı plan proje bittikten sonra ilçemizin büyük bir sıkıntısı daha biteceğini düşünüyorum.” dedi.

Öğrencilerin ilçede sıkıntılarının olmadığını kaydeden İratçı, “Bu sene üniversitemize 250 öğrenci geldi. Bu öğrencilerimizle ilgili yukardan aşağı taramasını yaptık. Öğrencilerimizle ilgili her hangi bir sıkıntımız yok. Yüksek okul yurt müdürüyle olsun, okul idarecileriyle olsun dirsek teması halindeyiz. Amacımız 2012-2013 yılını sorunsuz kapatmak. Öğrencilerimiz eğitimlerini güzel yapsınlar.” şeklinde konuştu.


Arama Kelimeleri: Suşehri, Suşehri İlçe Emniyet Müdürlüğü, Cevat İratçı, Ahmet Kemal Seyhan, Suşehri Belediyesi

ETİKETLER : Suşehri Suşehri İlçe Emniyet Müdürlüğü Cevat İratçı Ahmet Kemal Seyhan Suşehri Belediyesi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan