Ceviz-Badem-Bal Ormanları Projesi İçin Vadi Tek Bilek Oldu

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan, ceviz, badem, bal ormanları kurma projesinden yararlanmak isteyen vadi ilçe ..
Bu haber 02 Ekim 2012, Salı 16:05:41 eklenmiştir.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan, ceviz, badem, bal ormanları kurma projesinden yararlanmak isteyen vadi ilçe kaymakamları bir araya geldi.

Suşehri Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda, Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral önderliğinde gerçekleştirilen toplantıda, proje hakkında görüşler dile getirildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından, 2012 yılında başlatılan Ceviz, Badem ve Bal Ormanları Projesi’nin vadide bulunan ilçelere büyük katkı sağlayacağını ve vadinin kaderini etkileyecek bir proje olduğunu belirten Suşehri Kaymakamı Mehmet Demiral, “Hükümetimiz tarafından başlatılan bu proje, vadimiz açısından çok önemli. Vadimizde göç var. Köylerimiz boşaldı. Bu gibi projelerle köylülerimizin ekonomik gelirini artırmayı düşünüyoruz. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından başlatılan Ceviz, Badem ve Bal Ormanları Proje’lerini bölgemizde en iyi şekilde uygulamayı planlıyoruz. Bölgesel olarak uygulamayı düşündüğümüz için, Koyulhisar, Akıncılar ve Gölova ilçe kaymakamlarımızla bir araya geldik. Kalkınacaksak, bölgesel olarak kalkınmalıyız” dedi.

Bu konuda, Koyulhisar Orman İşletme Müdürlüğü’nün tespit çalışmaları yapacağını söyleyen Demiral, “Tespit edilecek bölgeler, köylülerimize tahsis edilecek. Belirli bir aşamayı yetkili kurumlar yaptıktan sonra, bu alanlar köylülerimiz tarafından ürünlerin yetiştirme, toplama ve satış işlerini yapacaklar. Köylülerimiz de bu konuda bize destek olmaları gerekmektedir. Uygun arazileri tespit ederek köylerdeki göçü engelleyip, köylülerin daha çok ekonomik gelir elde etmelerini planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Demiral, “Köylülerimize gelir olarak Antep fıstığı aşılaması projesini gerçekleştirmiştik. Köylülerimiz bu ekonomik gelirden çok memnun. Ceviz, Badem ve Bal Ormanları Projesi’ni de gerçekleştirerek köylülerimize büyük destek sağlamış olacağız” dedi.

Toplantıya, Koyulhisar Kaymakamı Şenol Turan, Akıncılar Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, Gölova Kaymakamı Ömer Faruk Fidan, Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel, Suşehri İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Küçükbaşol, Suşehri Emniyet Müdürü Cevat İratçı, Koyulhisar Orman İşletme Müdürü Hüseyin Özer, Suşehri Orman İşletme Müdürlüğü yetkilileri ve Suşehri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

ETİKETLER : Akıncılar Gölova Koyulhisar Suşehri Ceviz Badem Bal Ormanları Projesi Koyulhisar Kaymakamı Şenol Turan Akıncılar Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu Gölova Kaymakamı Ömer Faruk Fidan Suşehri Belediye Başkanı Sedat Sel S
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİVAS HABER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 


ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları

Sivas Haber - Sivas, Sivas Haberleri
© Copyright 2019 Sivas Haber. Tüm hakları saklıdır.
Teknoloji
Apple
Google
Facebook
Twitter
Spor
Fenerbahçe
Beşiktaş
Trabzonspor
Sivasspor
İlçeler
Divriği
Şarkışla
Suşehri
Yıldızeli
Politika
Adalet ve Kalkınma Partisi
Cumhuriyet Halk Partisi
Milliyetçi Hareket Partisi
Büyük Birlik Partisi
Dünya
Amerika Birleşik Devletleri
Suriye
Azerbaycan